Okunma

RAM Fiyatları Düşecek


29 Kasım 2010 Pazartesi 07:22
RAM Fiyatları Düşecek

Bellek pazarını yakından takip eden bir kuruluş olan DRAMeXchange yakın bir zaman içinde RAM fiyatlarının düşeceğini tahmin ettiklerini açıkladı.(RAM Satın Alma Rehberi)

Kuruluşun hazırladığı en son raporda, 2 GB kapasiteli DDR3 belleklerin toptan satış fiyatının yıl başından bu yana %46 oranında düştüğü belirtildi.

 

RAM fiyatları bir yıl içerisinde neredeyse yarı yarıya ucuzladı

 

Düşüşün Sebebi Ne?

Geçtiğimiz yılbaşında 46,50 $ olan toptan satış fiyatlarının bugün 25 $‘a kadar gerilediği, yıl sonunda ise 20 $ seviyesine ulaşacağı tahmin ediliyor. Fiyatlardaki düşülün ise iki farklı sebebi var. (Bozuk RAM Nasıl Anlaşılır?)

Üretim süreçlerinde yaşanan gelişmeler sayesinde fabrikalar artık daha çok ve verimli üretim yapabiliyor. Öte yandan talebin ise yavaşlama eğilimine girdiği belirtiliyor. Bu durum bir araya gelince de fiyatların düşmesi kaçınılmaz oluyor.

 

:: Yeni RAM almayı düşünüyor musunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “RAM Fiyatları Düşecek”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    bilgilendirme için teşekkürler.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    türkiyede imkansız

" RAM Fiyatları Düşecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere RAM Fiyatları Düşecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda RAM Fiyatları Düşecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "