Okunma

RapidShare de Bulut İşinde: RapidDrive


09 Temmuz 2012 Pazartesi 07:00
RapidShare de Bulut İşinde: RapidDrive

İnternet üzerinde dosya yükleyip daha sonra bunu indirmeye sunabilmeye yarayan RapidShare, günün modasına ayak uydurarak bulut hizmetini başlattığını duyurdu. RapidDrive ismiyle tanıtılan yeni bulut sistemi, RapidShare hesabıyla tamamiyle bağlantılı bir şekilde çalışacak.

RapidPro kullanıcılarının yararlanabileceği sistem ile RapidDrive’ı bilgisayarınıza indirip bulut hard diski olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Sistemin yapısı tamamiyle Google Drive, Dropbox, SkyDrive gibi sistemlerle aynı. Yazılımı kurduktan sonra sabit diskimizde RapidDrive ismiyle bir klasör açılıyor. Buraya dosyaları istediğimiz gibi taşıyabiliyor ve yine buradan bilgisayarımıza kolayla taşıyarak upload yapabiliyoruz.

Buluta kayıt

Ayrıca klasör içindeki uygulamalara kayıt da mümkün. Örneğin RapidDrive klasöründe bulunan bir Word dosyasını açtınız ve değişiklik yaptınız. Kaydet’e tıkladığınızda direkt olarak RapidDrive’daki belge düzenlenmiş oluyor. RapidShare, RapidDrive ile Share dosyalarınızı bilgisayarınızdan kolayca yönetebilirsiniz açıklamasını yaptı.

Sistemin şu an sadece RapidPro üyelerine açık olduğunu, Eylül ayında final sürümüyle herkese açılacağı belirtiliyor.

:: RapidShare kullanıyor musunuz?
yazarYusuf Canpolat

Teknolojiyle bütünleşmiş halde yaşamakta olan yazar iPhone'unu yanından hiç ayırmaz. Her an her yerde internete bağlıdır ve aynı zamanda sıkı bir konsol oyuncusudur.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “RapidShare de Bulut İşinde: RapidDrive”

  1. rahel_kareem dedi ki:

    Skydrive dururken kim bunu kullanir…

" RapidShare de Bulut İşinde: RapidDrive konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere RapidShare de Bulut İşinde: RapidDrive ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda RapidShare de Bulut İşinde: RapidDrive ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "