Okunma

RapidShare’i Dert Etmeyin


06 Mart 2008 Perşembe 22:00
RapidShare’i Dert Etmeyin
Bildiğiniz gibi RapidShare sitesinde 100 MB’lık dosya sınırı bulunur, bu nedenle büyük boyutlu dosyaları parçalar halinde yüklenir. Bazen o kadar çok parça vardır ki dosyaları indirmek işkenceye dönebilir. İşte CryptLoad bu noktada fayda sağlıyor.

Bir Nevi İndirme Yöneticisi

CryptLoad aslında RapidShare, netload.in ve megaupload.com paylaşım sitelerini destekliyor deniliyor ancak testimizde sadece RapidShare‘de başarılı olduğunu gördük. Yazılım panoya kopyaladığınız RapidShare bağlantılarını otomatik olarak çözümlüyor ve indirme listesine aktarıyor. Aynı anda birden falza bağlantı eklemek mümkün. CryptLoad, önceden dosya indirmek için girilmesi gereken kodları da otomatik olarak girebiliyordu fakat RapidShare bu tarz programların işini zorlaştırmak için en son kedili köpekli, insanların bile zor okuduğu kodlar kullanmaya başlayınca bu özellik çalışmaz hale geldi. Yine de indirme bağlantısı alındığında ekranın sağ alt köşesinde girilmesi gereken kod görünüyor ve çıkan kutuya kendiniz giriyorsunuz.


Yazılımın simgesi olan yaratığın ne olduğunu sormayın

Sürekli Güncel

Değişen site yapılarına uyum sağlamak için sık sık güncellenen yazılım açılışta güncelleme kontrolü yapıyor ve yenilikleri otomatik olarak indiriyor. CryptLoad‘un bir diğer özelliği de yönlendiricinizi (router) sıfırlayarak (IP adresinizi değiştirerek) dosyalar arasındaki bekleme süresini kaldırması. Bu işlem biraz ince ayar gerektirebilir. Ayrıca RapidShare premium hesabınız varsa dosyalar bölünerek daha hızlı indirilebiliyor. Bir diğer artısı da RapidSafe.de gibi RapidShare bağlantılarını gizleyen sitelerden dosya adresi çözümleyebilmesi.

Türkçe Kullanın

Aslen Türkçe desteği bulunmayan yazılım için biz bir dil dosyası hazırladık, bu sayede CryptLoad‘u izin verilen ölçüde Türkçe kullanabileceksiniz. Yazılımın sürekli çalışacağının garantisi yok, RapidShare bu yazılımın işlevsiz kalmasına yol açacak önlemler alabilir. Yine de şimdilik denemeye değer.

Uyarı: Yönlendiriciyi sıfırlayan bileşenlerden biri nedeniyle antivirüsünüz uyarı verebilir, korkulacak bir durum yok. Yazılımı kullanmak için .NET Framework 2.0 gerekmekte.

        :: CryptLoad 1.0.4 İndir

        :: .NET Framework 2.0 İndir (x86)
        :: .NET Framework 2.0 İndir (x64)

        :: Yazılımla ilgili yorumlarınızı forumda alalım.

Bilgi İçin: CryptLoad
Yazan: Saner Apaydın
SDN http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

52 yorum - “RapidShare’i Dert Etmeyin”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    hicbir ise yarmıyor sölim

  2. SDN Okuru dedi ki:

    boş boş sayıyor yükleme yapmıyor işe yaramaz

" RapidShare’i Dert Etmeyin konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere RapidShare’i Dert Etmeyin ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda RapidShare’i Dert Etmeyin ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "