Razer, akıllı gözlük piyasasına Anzu ile giriş yaptı


05 Mart 2021 Cuma 09:05
ABONE OL
Razer, akıllı gözlük piyasasına Anzu ile giriş yaptı

Kulaklık olarak ikiye katlanabilen gözlükler giderek daha popüler bir kategori haline gelmeye devam ediyor. 2019’da Bose kendi gözlüğünü tanıttıktan ve 2020’de Amazon Echo Frames‘ı piyasa sürdükten sonra bu alanda üretim yapan bir sonraki büyük şirket Razer oluyor.

Razer, bugün resmi olarak mavi ışığı filtreleyecek ve aynı zamanda çevresel sesi tamamen boğmadan kulaklarınıza ses yansıtacak Anzu akıllı gözlüğünü duyurdu. Anzu ve Echo Frames arasındaki temel fark, mavi ışık filtremesinin Razer’in sürümünde varsayılan bir özellik olarak gelmesi olarak belirtiliyor.

Razer Anzu, iki farklı tasarıma sahip olacak

Yeni gözlüğe ait ortaya çıkan render fotoğraflarına göre Anzu, genel hacim açısından Echo Frames ile benzetiliyor. Teknik özellik sayfalarına göre ise Anzu, Echo Frames’ten yaklaşık 10 gram daha ağır görünüyor.

Amazon yalnızca bir lens şekli sunarken, Razer yuvarlak veya dikdörtgen seçeneklere sahip olacak. Ayrıca Anzu’yu güneş gözlüklerine dönüştüren lenslerle takabilme fırsatı sunacak. Echo Frames’te olduğu gibi Anzu’da yandaki bir panel aracılığıyla dokunmatik kontroller sunuyor.

Razer Anzu

Bunu müzik çalmayı yönetmek, aramaları kabul etmek veya reddetmek için yapabilirsiniz. Öte yandan asistanını etkinleştirmek veya “oyun modunu” açmak için de kullanabilirsiniz.

Razer Anzu sesinizin kekemesini engellemek için gereken 60 ms gecikme sağlayan özelleştirilmiş bir Bluetooth 5.1 bağlantısı kullanıyor. Ayrıca, cihazı aktif olarak kullanmadığınız zamanlarda Razer “5 saatten fazla pil ömrü” ve iki haftaya kadar bekleme gücü vaat ediyor. Akıllı gözlük, arayanların sizi duyabilmesi için yerleşik çok yönlü bir mikrofon da sunuyor.

Razer Anzu

Anzu kullanmak için reçeteli lenslere ihtiyacınız varsa, bunları Razer’ın ortağı Lensabl aracılığıyla satın alabiliyorsunuz. Ek olarak standart seçeneğin, yüzde 35 mavi ışık filtreleme lensleriyle birlikte geldiğini belirtelim.

Son olarak, Razer Anzu IPX4 olarak derecelendirildi. Bu yüzden su sıçramasına karşı dayanıklı yapısı ile öne çıkıyor. Bu, onu yüzmeye götürmemeniz gerektiği halde, kısa bir süre için yağmura yakalanıp hayatta kalacağı anlamına geliyor. Anzu, 200 dolara bir taşıma çantası, bir USB-A şarj kablosu ve polarize UVA/UVB güneş gözlüğü yedek lensleri ile birlikte Razer’ın web sitesinden satın alabilirsiniz.
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Kerem
Kerem
1 ay önce

niye yeşil değil acaba gözlük kıyamet alameti galiba

" Razer, akıllı gözlük piyasasına Anzu ile giriş yaptı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Razer, akıllı gözlük piyasasına Anzu ile giriş yaptı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Razer, akıllı gözlük piyasasına Anzu ile giriş yaptı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  2. 2 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  3. 3 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor
  4. 4 Anker Nebula deneyim merkezini gezdik Anker Nebula deneyim merkezini gezdik
  5. 5 Asus ROG Phone 5 inceleme Asus ROG Phone 5 inceleme
  6. 6 Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı? Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı?
  7. 7 Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi! Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi!
  8. 8 Toplantıların vazgeçilmezi: Poly Studio USB inceleme Toplantıların vazgeçilmezi: Poly Studio USB inceleme
  9. 9 Hepsiburada'dan 1.600.000 TL'lik araba almayı denedik! Hepsiburada'dan 1.600.000 TL'lik araba almayı denedik!
  10. 10 Maskelerden kurt çıkıyor mu? Denedik! Maskelerden kurt çıkıyor mu? Denedik!