Okunma

Red Bull girişimci gençleri bir araya getirdi


20 Mayıs 2019 Pazartesi 17:45
Red Bull girişimci gençleri bir araya getirdi

Son yılların yükselen trendlerinden biri olan girişimciliğe olan ilgi her geçen gün artıyor. Günümüzde girişimlik dünyasına girmek isteyen gençlerin en önemli sorunu ise nereden başlayacağını bilmemek. Geçtiğimiz günlerde düzenlenen Red Bull Basement Festival, girişimci gençlerin hayallerine yardımcı olacak bir dizi konuşmaya ev sahipliği yaptı.

Red Bull Basement Festival gerçekleştirildi

Girişimci gençlerin buluştuğu Red Bull Basement Festival, Boğaziçi Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. 750 kişinin katıldığı festivalde gençlere, çeşitli konuşmalar, paneller ve atölyelerle girişimcilik anlatıldı. Dimitrios and The Music Medicine’ın müzikleriyle renk kattığı festival, esas olarak girişimci adaylarına ilham oldu.

Festival’de birçok girişimci sahneye çıkarak gençlere, geçtikleri yolları ve ne yapmaları gerektiğini anlattı.

Boğaziçi Üniversitesi Girişimcilik Merkezi Direktörü Doktor Oğuzhan Aygören konuşmasında insanların tarih boyunca robotlaştığına dikkat çekti. İnsan olmayı yeniden öğrenildiğini söyleyen Aygören, girişimciliğin bunun için iyi bir fırsat olduğunun altını çizdi.

S360 Kurucusu Kerem Okumuş ise her şirketin kendi çevresine, kendi iş alanına etki edecek sosyal inovasyonlarla iş modelleri oluşturması gerektiğini belirtti. Okumuş konuşmasında şirketlerin yarattığı etkiyle öne çıktıklarını söyledi.

Festival süresince ATÖLYE, Hackquarters ve Farkındalıkçı gibi ekipler atölyeler düzenlerken, Onaranlar Kulübü bozuk eşyaları tamir etti.
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Red Bull girişimci gençleri bir araya getirdi”

  1. Anonim dedi ki:

    neyin kafası reklamı

" Red Bull girişimci gençleri bir araya getirdi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Red Bull girişimci gençleri bir araya getirdi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Red Bull girişimci gençleri bir araya getirdi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "