Okunma

Red Hat Gluster’ı Satın Alıyor


23 Kasım 2011 Çarşamba 09:25
Red Hat Gluster’ı Satın Alıyor

Gluster’ı yaklaşık 136 milyon dolara satın alan Red Hat’ın gelirleri üzerinde somut bir etki yaratması beklenmiyor ama gelirlerin abonelik geliri modeliyle gelecek yıl artmaya başlaması gerekiyor.

2005 yılında kurulan Gluster’ın hedefi açık kaynak yazılımı ve her yerde bulunabilen donanımı kullanarak depolamayı basitleştirmekti. Gluster’ın kalbinde, yalnızca yazılıma dayalı, genişleyen bir depolama sistemi olan GlusterFS var.

Gluster Pandora, Box.net ve Samsung gibi şirketlerin büyük hacimli verileri verimli bir şekilde yönettiğine güvendiği, yenilikçi bir açık kaynak lideri olarak doğdu.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Red Hat Başkan Yardımcısı ve Finans Direktörü Charlie Peters;Endüstri analistleri yapılandırılmamış veri depolaması için toplam adreslenebilir piyasanın yaklaşık 4 milyar $ olduğunu ve arttığını tahmin ediyor.

Bu, Red Hat için heyecan verici yeni bir potansiyel büyüme çağı ve bu dönemde agresif bir yatırım stratejisi uygulmayı amaçlıyoruz” dedi.

:: Red Hat’ın Gluster’ı satın almasını nasıl yorumluyorsunuz?
yazarHakan Kilyusufoğlu

Yazdığı haberlerdeki olayları farklı bakış açılarından sunmayı seven yazar, SDN’nin yazı işleri müdürü olarak çalışmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Red Hat Gluster’ı Satın Alıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Red Hat Gluster’ı Satın Alıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Red Hat Gluster’ı Satın Alıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "