Reddit, Clubhouse benzeri özelliğini kullanıma açtı


20 Nisan 2021 Salı 00:16
ABONE OL
Reddit, Clubhouse benzeri özelliğini kullanıma açtı

Sosyal medya uygulamalarının birbirlerinden özellik kopyalamaları aşina olduğumuz bir durum. İlk olarak Snapchat’te gördüğümüz “hikayeler” özelliğinin neredeyse tüm sosyal medya platformlarına gelmiş olması bunun en büyük örneği. Bu durumun en son örneği olarak Reddit, Talk isimli canlı sesli görüşme özelliğini duyurdu.

Reddit Talk duyuruldu: Clubhouse’dan farkı ne?

Reddit’te yerleşik olarak bulunacak olan Talk, esasında yine bir canlı ses platformu. Clubhouse’dan farkı ise Reddit’in alt dizinleriyle (subreddit) entegre edilmiş olması. Forumlara oldukça benzer bir platform olan Reddit’te her konu için topluluklar bulunuyor. Örneğin yalnızca bir filmin, bir sanatçının ya da bir oyunun konuşulduğu alt forumlar daha az karmaşayla içeriğe ulaşmayı sağlıyor.

Reddit Talk da bu alt forumlarda kullanılabilecek. Alt forum moderatörleri bir canlı görüşme başlatabilecek ve kullanıcıları davet edebilecek. Gerçekleşen görüşmeler, forumun içeriği hakkında fikir alışverişini sağlayabilecek.

reddit talk

Belli konular üzerine planlanan tarihlerde konuşmaktan daha çekici bir kullanım yolu daha var. Örneğin canlı olarak yayınlanan bir TV programı, bir spor maçı ya da yarışmayı izlerken Reddit Talk üzerinde gerçek zamanlı sohbet edebileceksiniz. Servisin farklı kullanım yollarını yakın zamanda göreceğiz.

Özellik şu an için yalnızca kapalı beta kullanıcılarıyla sınırlı. Bu beta sürecine buradaki formdan kayıt olabilirsiniz. Geliştiriciler verdiğiniz cevaplara göre sizi bekleme listesine alacak. Eğer kapalı betaya dahil edilirseniz e-posta ile bilgilendirileceksiniz. Kapalı betada geliştiricilere gönderdiğiniz geri bildirimlerle ile geliştirme sürecine katkıda bulunabilirsiniz.

Dün Twitter Spaces, bugün Reddit Talk: Clubhouse akımı hızla yayılıyor

Uygulamanın yalnızca iOS için mevcut olması ve davetiye ile üye kabul etmesi potansiyel kullanıcı kitlesine ulaşılması için büyük engeller. Clubhouse yatırım bulmakta zorlanırken sosyal medya devleri fikrin potansiyelini görmüş olacak ki kendi alternatiflerini üretmekte.

clubhouse

Şu ana kadar ortaya çıkan alternatiflerden en geniş kitleye ulaşanı Twitter Spaces. Uygulama içerisinde yerleşik olarak bulunan özellik herkes tarafından kullanılabiliyor. Twitter dışında Facebook, LinkedIn ve hatta Spotify bile bu fikir üzerine çalışmalarını çoktan duyurdu. Eğer Clubhouse özgün deneyimini geniş kitlelere yaymak istiyorsa bu konuda adım atmak zorunda.
yazarEmre Özdoğan

2020 yılının Mart ayında Shiftdelete ekibine dahil olan genç yazar, teknoloji ve oyunlara olan tutkusunu paylaşmak için içerik üretiyor. Aynı zamanda bir web geliştirici olan Emre'nin en sevdiği oyun Half-Life, en sevdiği aktivite ise denemek.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
tolga
tolga
27 gün önce

dostum telegramda bu işe el attı. kanallarında sohbet edilebiliyor. shiftdelete için yazarlık başvurusu yapmak istiyorum nerden yaparım ya hakkı abi beni bul

" Reddit, Clubhouse benzeri özelliğini kullanıma açtı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Reddit, Clubhouse benzeri özelliğini kullanıma açtı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Reddit, Clubhouse benzeri özelliğini kullanıma açtı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Redmi AirDots 3 elimizde! Fiyatını hak ediyor mu? Redmi AirDots 3 elimizde! Fiyatını hak ediyor mu?
  2. 2 Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik! Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik!
  3. 3 Ofis için ON AIR tabelası yaptık Ofis için ON AIR tabelası yaptık
  4. 4 iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi? iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi?
  5. 5 Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme
  6. 6 WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak! WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak!
  7. 7 Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz? Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz?
  8. 8 Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit
  9. 9 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6
  10. 10 Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi? Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi?