Okunma

Rehbere kaydetmeden WhatsApp mesajı gönderme!


17 Haziran 2019 Pazartesi 19:30
Rehbere kaydetmeden WhatsApp mesajı gönderme!

Günlük hayatta sıklıkla kullandığımız uygulamalardan birisi de, hiç şüphesiz WhatsApp. Pek çok platformdan milyonlarca kullanıcıya sahip olan WhatsApp, artık işletmeler tarafından bile tercih edilmekte. Bu yazıda hayatımızdan kısa da olsa zaman çalan bir işleme değineceğiz. Rehbere kaydetmeden WhatsApp mesajı nasıl gönderilir?

Rehbere kaydetmeden WhatsApp mesajı gönderme!

Bazen yalnızca tek defalık bir mesaj göndermeniz gerekebilir. Ya da mesaj göndereceğiniz kişinin normalde rehberinizde bulunmasına gerek yoktur. Bu gibi durumlarda hepimizin yaptığı şey öncelikle kişiyi rehbere kaydetmek, mesaj göndermek ve ardından kişiyi rehberden silmek yönünde işliyor. Peki bunlara gerçekten gerek var mı? Sizler için rehbere kaydetmeye gerek duymadan WhatsApp mesajı gönderme yollarını derledik!

rehbere kaydetmeden whatsapp mesajı gönderme shiftdelete

Link aracılığı ile istediğiniz numaraya mesaj gönderme

Rehbere kaydetmeden WhatsApp mesajı göndermek için uygulayabileceğiniz ilk yöntem link aracılığıyla mesaj gönderimi. Bunun için tarayıcınızın link adresine wa.me/numara yazmanız gerekiyor. Bu yöntemi hem telefonunuzun internet tarayıcısından hem de bilgisayarınızın internet tarayıcısından uygulayıp, kullanmanız mümkün.

Öncelikle kullandığınız tarayıcıya giriş yapın. Ardından adres çubuğuna wa.me/numara yazın.

Kullanacağınız numara “+” olmadan alan kodunu da içermeli. Yukarıdaki örnekte de gördüğünüz gibi 905010001234 şeklinde yazabilirsiniz.

Ardından adrese git butonuna basın.

Bunun ardından tarayıcıda hemen yukarıda gördüğünüz ekran açılacak. Bu ekranda yeşil kutucuk içerisindeki mesaj alanına dokunursanız WhatsApp’da bu kişiye mesaj göndermeniz için sohbet sekmesi açılacak.

Eğer girdiğiniz numara WhatsApp kullanmıyorsa, bu durumda karşınıza ‘Bu numara WhatsApp kullanmamaktadır.’ uyarısı gelecek. Yani bu yöntemle mesaj göndermek istediğiniz kişiyi kaydetmeden, WhatsApp kullanıp kullanmadığını öğrenmeniz de mümkün.

Uygulama aracılığı ile istediğiniz numaraya mesaj gönderme

Eğer bu yöntemi sık sık uygulamak zorunda iseniz ve tarayıcı ile uğraşmak istemiyorsanız, bunu üçüncü parti uygulamalar aracılığı ile de yapmanız mümkün. Akıllı telefonunuza indireceğiniz uygulamalar ile birlikte alan kodu ve numarayı girip, tek tıkla görüşme başlatabilirsiniz.

Uygulama mağazaları üzerinde bu tür pek çok uygulama bulunuyor. Bunlardan birisini tercih edip kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu uygulamalara erişmek için ‘Click to Chat‘ ya da ‘tek tıkla sohbet et‘ benzeri aramalar yapabilirsiniz. Biz örnek olması amacıyla ‘Tıkla Sohbet Et [small, no ads]‘ uygulamasını tercih ettik. Uygulamanın yapımcısı TrianguloY. Bu tür üçüncü parti uygulamalarda bir sorumluluk almadığımızı baştan belirtmiş olalım.

Uygulamayı indirdikten sonra uygulamanın kısayolunu masaüstü üzerinde konumlandırabilir ya da uygulama menüsünden erişebilirsiniz.

Bunun ardından tek yapmanız gereken şey, uygulamanın üzerine tıklamak.

Açılan menüye alan kodu ve numarayı girdikten sonra, butonuna tıklamanız gerekiyor. Bunun ardından uygulama, sizi direkt sohbet sekmesine yönlendirecek.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

13 yorum - “Rehbere kaydetmeden WhatsApp mesajı gönderme!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  BİP var sorun yok bence.

 2. Anonim dedi ki:

  Ben Whatsapp’ı sadece tanıdığım insanlara ulaşmak için yapıyorum git gide Facebook gibi olursa ben silerim onu beni tanımayan numaramı bulup mesaj atmamalı.

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Çok şükür whatsapp benim telefonda öldü.artik signal var 3.kişilerin sizin bilgilerinize resim ve videolarınıza ulaşmaması için signal kullanın

 4. Anonim dedi ki:

  Rehbere kaydet. Sonra silersin.

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Yaw bunlarla uğraşama kadar kaydet gönder sil daha iyi

 6. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Saçmalığın önde gideni. Bedava SMS var kardeşim bütün hatlada.

 7. Anonim dedi ki:

  telefon numarasını +9 yazdıktan sonra arama tuşuna basıp çalmadan kapatın. numaranın üstüne gelin WhatsApp mesaj arama yap deyin bukadar..

  1. Anonim dedi ki:

   Mlsf o dediğin olmuyor denedim.. whatsapp ile arama kişi rehbere eklendikten sonra beliriyor..

 8. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bir sürü uğraşı rehbere kaydetmek 3 sn..

 9. Mstf dedi ki:

  Saçma bir öneri olmuş.Kaydetmek daha az zaman alır inan.

 10. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Tarayıcı ile mesaj gönderme yöntemi harika. Beğendim. Teşekkürler SDN

 11. Teknoloji Dostu dedi ki:

  ios’ta kestirme bulabilirsiniz

 12. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Birinci yöntemi denedim olmuyor

" Rehbere kaydetmeden WhatsApp mesajı gönderme! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Rehbere kaydetmeden WhatsApp mesajı gönderme! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Rehbere kaydetmeden WhatsApp mesajı gönderme! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "