Okunma

Rekabet Azalacak!


30 Temmuz 2009 Perşembe 08:52
Rekabet Azalacak!

Google’ın arama ve kullanıcı deneyimi bölünün başkan yardımcısı Marissa Mayer, Microsoft ve Yahoo arasında yapılan anlaşmayı yorumladı. İki şirket arasında yapılan anlaşmanın arama motoru sektöründe rekabeti düşüreceğini söyleyen Mayer bunun kullanıcılar açısından iyi bir olay olmadığını savundu.

Yahoo kendi arama motoru yerine Bing’i kendisine adapte ederse, bu durum piyasada üç yerine iki adet büyük arama motoru olmasına yol açacacağını söyleyen Mayer, bunun yaratıcılığa sekte vuracağını belirtti.

İnternet sektörünün uzmanları da Meyer ile aynı fikirleri paylaşıyor. Artık sektörde üç yerine iki adet büyük oyuncunun olmasının kullanıcıların bu alanda büyük yenilikler görmesini engelleyeceğini ve rekabetin azalmasının arama motoru teknolojisinin gelişmesine engel olacağını düşünenlerin sayısı bir hayli fazla.

:: Microsoft – Yahoo anlaşmasının bu alanda rekabeti azaltacağına inanıyor musunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Rekabet Azalacak! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Rekabet Azalacak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Rekabet Azalacak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "