Reklam Mesajlarına Kökten Çözüm


29 Nisan 2010 Perşembe 21:33
Reklam Mesajlarına Kökten Çözüm

Reklam firmaları bir şekilde ulaştıkları telefon numaralarınıza tamamen ilgi ve alakanız dışında mesajlar yollayabiliyorlar. Bazen hiç de görmek istemediğiniz kısa mesajlar gecenin en olmadık bir saatinde uykunuzu bölebilir yahut hararetli bir toplantı esnasında tüm konsantrasyonunuzu dağıtabilir. İşte tüm bunları engellemek için başarılı bir yazılım mevcut.

 

Smartphoneware firması tarafından geliştirilen Best Spam Killer, akıllı telefonlar için geliştirilmiş bir nevi spam engelleme uygulaması. Kullanımı gayet kolay bir arayüzü bulunan program, belirlediğiniz ayarlar doğrultusunda istenmeyen mesajları sizi rahatsız etmeden engelleme amacı güdüyor. Uygulamanın kurulumunun ardından karşılaştığınız ilk ekran bu şekilde. Bu durumda, yazılımın aktif olmadığı belirtiliyor.

Kuralları Belirleyin

Yazılımda ana kategoriler sekmeli bir görünüm ile birbirinden ayrılıyor. Rules sekmesi altından engellemeler için istediğiniz ayarları tanımlamanız gerekiyor. İlk adım olan Behaviour seçeneğinden yapacağınız işlemin engelleme mi yoksa bir izin anlamına mı geldiğini seçebiliyorsunuz.

Yasaklama Kriterleri

Bir sonraki adımdan engellemek istediğiniz numarayı ya da herhangi bir engelleme işlevini seçebiliyorsunuz. Bu seçenek inanılmaz derecede kapsamlı olmuş gerçekten. Tek bir numara ekleyebileceğiniz gibi, tüm telefon rehberini, bir numaranın başlangıcını ve hatta mesajdaki bir içeriği bile engelleyebiliyorsunuz.

Bilgilendirme ve Ek İşlevler

Diğer adımlar ise bir önceki sayfada yaptığınız seçime göre değişiklik gösteriyor. Biz rehberden bir numara seçtiğimiz için, orada seçtiğimiz kişi ismi görüntüleniyor. Son olarak Comment bölümü ise engelleme için kısa bir bilgilendirme girebilmeniz için konulmuş bir seçenek. Yaptığınız işleme bir etkisi bulunmuyor.

Tüm Yasaklar Tek Pencerede

Rules sekmesi altından belirlediğiniz tüm yasaklama bilgilerini görebilmeniz mümkün. Dilediğiniz zaman bu verileri tekrar düzenleyebiliyorsunuz.

Spam Klasörü

Engellenen içerikler Spam klasörü altında birikiyor ve telefonun arayüzünden hiçbir şekilde görüntülenemiyor.

İndirme Bağlantısı

Durum ekranından bilgilendirme mesajı görüntüleniyor. Görselde yazılımın 6 dakikadır aktif olduğu ve 6 içeriğin engellendiği ifade ediliyor.

Symbian işletim sistemine sahip akıllı telefonlar ile uyumlu çalışan yazılıma burada yer alan adresten ulaşabilirsiniz.

:: Reklam mesajları sizin de canınızı sıkıyor mu?
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Reklam Mesajlarına Kökten Çözüm konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Reklam Mesajlarına Kökten Çözüm ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Reklam Mesajlarına Kökten Çözüm ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!
  2. 2 14:45'de Huawei Mate 40 serisi canlı yayınındayız! 14:45'de Huawei Mate 40 serisi canlı yayınındayız!
  3. 3 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme
  4. 4 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk
  5. 5 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
  6. 6 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
  7. 7 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
  8. 8 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
  9. 9 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!
  10. 10 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri! 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri!