Okunma

Reklam Yasaklatan Rakibe Avea’dan Tepki


29 Şubat 2012 Çarşamba 11:01
Reklam Yasaklatan Rakibe Avea’dan Tepki

Gelişmeleri yakından takip etmek ve cihaz üreticileriyle özel anlaşmalar yapmak için Barselona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’ni (Mobile World Congress) ziyaret eden Avea CEO’su Erkan Akdemir, ShiftDelete.Net’in sorularını yanıtladı.

Sosyal medyada çok ilgi gören mizahi reklamların, rakip firmanın başvurusu nedeniyle yasaklanması konusunda düşüncelerini sorduğumuz Akdemir;

“Reklam yasaklatmak, rakibin çaresizlik içinde olduğunun bir göstergesi. Reklam Özdenetim Kurulu’na gitmeden, doğrudan mahkemeye başvurdular? Reklamda kullandığımız arabanın üreticisi bize dava açsa anlardık ama rakip operatörün dava açmasını anlamak mümkün değil” dedi.

Avea’nın Mobil Dünya Kongresi’nde bazı cihaz üreticileriyle yaptığı özel anlaşmalarla ilgili edindiğimiz bilgileri, ilerleyen saatlerde ShiftDelete.Net’te açıklayacağız.

:: Avea reklamlarının yasaklatılması hakkında neler düşünüyorsunuz?

 

 
yazarÖzgür Çetin

10 yılı aşkın süredir teknoloji ve internet sektörüne yazılarıyla katkıda bulunan Özgür Çetin, mobil cihazlara ve dijital fotoğraf dünyasına özel bir ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

14 yorum - “Reklam Yasaklatan Rakibe Avea’dan Tepki”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  avea kullanıyorum ve memnunum ama bence bu konuda haksızlar direkt rakibin reklamı üzerine dalga geçen bir reklam olmaz bunun sonu gelmez

 2. SDN Okuru dedi ki:

  adam haklı beyler.
  turkcell i baya rezil ettiler cok yakar o lafıda cuk dıye oturmuştu hani

 3. SDN Okuru dedi ki:

  o degilde turkcell tek operator olsaydi sanirim dakikasi 1 tl olurdu ben buna eminim

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Adam haklı beyler..

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Reklam cok guzel hazirlanmis tebrikler avea.

 6. SwateR dedi ki:

  Turkcell haketti bunu. Helal sana Avea.

  Ayrıca Turkcell’ liyim ama iyice uyuz ettiler beni. Kendimi biraz toparlayayım numarası dahil hattı komple değiştireceğim

 7. PylsWeb dedi ki:

  Avea’nın reklamlarını beğenerek izliyorum.

 8. -Beneficence- dedi ki:

  Bu sektörde rekabet tabi kaçınılmaz olmalı turkcell şikayet etme yerine reklam konusunda uzman geçinen çalışanlarını bi gözden geçirmeli bence değişikliğe ihtiyacı olabilir

 9. karizmaxi dedi ki:
 10. acer dedi ki:

  Turkcell gerçekten zor durumda kalmış olmalı ki, kendisinden beklenmeyecek şeyler yapmaya başladı heryöne, hepsidahil paketler gibi.. Dakikalardan fazlasıyla kıssa da, fiyatı yine uçuk olsa da. ”Tek garantisi fatura aşmayacakmış”(gülerim) Bu operatör için büyük gelişme bu bence. Avea yola getirmiş olmalı.

 11. 7.42 dedi ki:

  Çok saçma bir açıklama olmuş. Bildiğim kadarıyla bir başka ürünü, hizmeti aşağılayıcı reklam yapılamaz. En azından Türkiye şartlarında.

  Burada konu reklama saldırmak mı yoksa reklam ile saldırmak mı. Birisi, bir başka birini söz ile aşağılamaya kalkıyorsa ben aşağılamaya çalışanın aciz ve aşağı bir insan olduğunu düşünürüm hayatta. Bu işlerde de aynı düşünüyorum. Vodafon da Türksel’i hedef alan reklamlar yapıyor ama bu kadar da açıktan yapılmaz ki. Yasaklatması gayet doğal.

  Not: Türksel değil Avea kullanıcısıyım. Son derece tarafsız bakıyorum.

 12. ua23ua dedi ki:

  turkcell bu dünya sanada kalmaz merak etme
  artık tekelci değilsin vodafona ve avea önüne geciyor yavas yavas ve sen nerden vuracağını bulamıyorsun reklamlara saldırıyorsun Avea Ceosunu tebrik ederim lafı çok güzel oturtmuş ÇARESİZSİN TURKCELL

 13. karizmaxi dedi ki:

  Adam doğru demiş ne kadar acz içinde olduklarının kanıtı.

" Reklam Yasaklatan Rakibe Avea’dan Tepki konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Reklam Yasaklatan Rakibe Avea’dan Tepki ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Reklam Yasaklatan Rakibe Avea’dan Tepki ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "