Okunma

Reklamdaki İddia Para Cezası Getirdi


05 Ekim 2009 Pazartesi 13:16
Reklamdaki İddia Para Cezası Getirdi

Oracle Corp. yaptığı reklamlarda Sun ve Oracle sunucularının performanslarının IBM’den daha yüksek olduğunu iddia ettiği için Transaction Processing Performance Council (TPC) tarafından 10 bin $’lık para cezasına çarptırıldı.

Wall Street Journal ve Economist gibi dünyaca ünlü gazete ve dergilerde yayınlanan reklamlarda “Sun + Oracle = Daha Hızlı” ifadesini kullanan şirket, ürünlerinin IBM Power 595 sunucularından çok daha yüksek performans verdiğini ve bunun TPC tarafından yapılan testlerle kanıtlandığını söylüyordu.

Ancak IBM’in TPC’ye yaptığı şikayet üzerine TPC yetkilileri Oracle’a ceza vererek yayınlanan reklamların derhal durdurulması gerektiğini belirtti. TPC tarafından yapılan açıklamada “TPC’nin yaptığı testler temel alınarak yayınlanan haber ve reklamlarda herkese açık olarak sunulan resmi ve gerçek sonuçların yayınlanması zorunludur.” şeklinde bir ifade kullanıldı.

:: Oracle’ın yaptığı bu olay hakkında ne düşünüyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Reklamdaki İddia Para Cezası Getirdi”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Oracle’a 10.000 USD’lik ceza? Hmm, şirket iflas eder be 😀 Bora/İstanbul.

" Reklamdaki İddia Para Cezası Getirdi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Reklamdaki İddia Para Cezası Getirdi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Reklamdaki İddia Para Cezası Getirdi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "