Okunma

Rekonq 0.8 Web Tarayıcı Göz Dolduruyor


18 Ekim 2011 Salı 13:35
Rekonq 0.8 Web Tarayıcı Göz Dolduruyor

Hafif, hızlı ve basit kullanım özellikleriyle göz dolduran QtWebKit tabanlı web tarayıcı Rekonq, yeni kararlı sürümle Linux kullanıcılarının karşısında.

Google Chrome ve Firefox gibi rakiplerine rağmen özellikle KDE kullanıcıları tarafından büyük ilgi gören Rekonq, yeni sürümle birlikte çeşitli özellikler getiriyor:

  • AdBlock kuralları için üçüncü parti desteği
  • İz bırakmama özelliği
  • Favori siteler için Ctrl + Num kısayolları
  • Sekme geçmişi kaydı

Ubuntu’ya Rekonq 0.8 kurulumu

Rekonq 0.8’i isterseniz SourceForge sayfasındaki kaynak dosyalardan derleyebilirsiniz. Ancak hazır paket kullanmak istiyorsanız aşağıdaki PPA’yi eklemeniz gerekiyor:

ppa:hrvojes/kde-goodies

:: Hangi web tarayıcıyı kullanıyorsunuz?

yazarAtalay Keleştemur

Web uygulamaları geliştirmekten, yazı yazmaktan ve Linux kullanmaktan keyif alan bir açık kaynak gönüllüsü. Ayrıca boş zamanlarında bol bol LOTRO oynuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Rekonq 0.8 Web Tarayıcı Göz Dolduruyor”

  1. melihcerit dedi ki:

    Pardus deposunda mevcut ise yükelr deneriz.

" Rekonq 0.8 Web Tarayıcı Göz Dolduruyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Rekonq 0.8 Web Tarayıcı Göz Dolduruyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Rekonq 0.8 Web Tarayıcı Göz Dolduruyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "