Okunma

Renklerin Tonunu Ayarlayan Yazıcı


07 Eylül 2009 Pazartesi 08:00
Renklerin Tonunu Ayarlayan Yazıcı

Xerox Phaser 7500 ile basılacak renkli dokümanlarda yer alacak renkler, tek tek tonlarına göre tanımlanarak, istenen renk tonunda çıkış alınması sağlanıyor. Örneğin; kullanıcı, bilgisayarında açılan listeden “gökyüzü mavisi“, “çimen yeşili”, “limon sarısı” gibi renk kalıplarından birisini seçerek, istediği renk tonunda baskı yapılmasını talep edebiliyor. Bu yeni teknoloji, renk ayarlarının keyfe göre değiştirilip, istenen renk tonlarında baskı yapılmasına olanak sağlıyor.

 Xerox Phaser 7500, A3 boyutuna kadar kağıtlara dakikada 35 sayfa siyah-beyaz ve renkli çıktı alıyor. Baskı çözünürlüğü 1200 x 1200 dpi olan Xerox Phaser 7500, yüksek baskı kalitesinde renkli raporlar, hesap çizelgeleri, broşürler, müşteri sunumları gibi dokümanlar basabiliyor. Renklide ilk baskı alma süresi 7 saniye olan Xerox Phaser 7500’ün aylık baskı hacmi 150.000 sayfaya kadar varabiliyor. Kağıt giriş kapasitesi 2.100 sayfaya kadar artırılabilen Xerox Phaser 7500, 1 GHz gücünde güçlü bir işlemciye sahip olma özelliği ile en karmaşık işleri kolaylıkla yapabiliyor.

Xerox Phaser 7500, daha az atık bırakan, düşük bir enerji ile çalışan Xerox’un çevreci kimyasal toner teknolojisini kullanıyor.

 

İstenilen her türlü dokümandan otomatik olarak çift taraflı baskı alınmasını sağlayan Xerox Phaser 7500’ün poster, N-up baskı (tek sayfaya çoklu baskı) ve kitapçık baskı gibi ileri baskı özellikleri bulunuyor. Ergonomik tasarımı ile ofislerde fazla yer kaplamayan Xerox Phaser 7500 ayrıca, renkli tonerlerden biri veya birkaçı bitse bile “Run Black” özelliği ile siyah baskıya devam edilebiliyor. Bununla birlikte Xerox Phaser 7500, çok sayfalı bir dokümanı basmak için yeterli toner olup olmadığını ölçüyor ve ekranda gösteriyor.

:: Bu özellik daha kaliteli baskılar sağlayabilecek mi?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Renklerin Tonunu Ayarlayan Yazıcı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Renklerin Tonunu Ayarlayan Yazıcı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Renklerin Tonunu Ayarlayan Yazıcı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "