Okunma

Resident Evil 6’dan Yeni Detaylar


17 Şubat 2012 Cuma 12:30
Resident Evil 6’dan Yeni Detaylar

Oyun nerede geçiyor?

Chris Redfield’ın oyun sırasında Çin’e gideceği daha önce duyurulmuştu, şimdi ise Çin’de kullanılacak ana bölgenin Lanshiang ismindeki kurgusal liman kenti olduğunu açıklıyoruz.

RE6 hangi zamanda geçiyor?

Oyunun geçtiği zamanla ilgili kafa karışıklığı mevcuttu; Resident Evil 6, 2013 yılında geçiyor.

Karakter profilleri neler?

Leon S. Kennedy: Leon, Raccoon City olayının ardından bizzat daha sonra Amerika Birleşik Devletleri Başkanı olan Adam Benford tarafından ABD hükümet ajanı olarak atanmıştı. Raccoon City kabusundan sonra Leon hayatını biyoterörizmi ortadan kaldırmaya adamıştı.

Helena Harper: Helena da aynı Leon gibi bir hükümet ajanıydı, ama Başkanın kişisel korumalarından biri olarak görev yapmak üzere Gizli Servis’e transfer olmak üzereydi. Helena duyuru fragmanında Leon’a olaydan kendisinin sorumlu olduğunu itiraf etmişti.

Chris Redfield: Biyoterörizm ile savaşına BSAA lideri olarak devam eden eski S.T.A.R.S üyesi Chris, RE6’da konu alınan olaylardan altı ay önce kişisel bir travma geçirmişti. Buna rağmen büyük bir biyoterörist saldırısını ortaya çıkarmak üzere Çin’e giderek BSAA’daki meslektaşlarına katıldı.

Gizemli üçüncü ana karakter: Hala daha bu karakterin gerçek kimliğini ortaya çıkarmaya çalışıyoruz, ama kendisinin şu anda Doğu Avrupa’da yoğun biçimde B.O.W. kullanımının rapor edildiği kanlı bir savaşta paralı asker olarak görev yaptığını biliyoruz.

Bir gün kendisine dünyayı kurtaracak adam olduğu söylenmişti. Bunun anlamını pek idrak edemese de, bundan ne kadar para kaldıracağını düşünmeye başlamıştı.

Ingrid Hunnigan: Bir Saha Operasyonları Destek (FOS) üyesi olan Ingrid uzun zamandır Leon ile birlikte çalışmakta ve aralarında karşılıklı bir güven bulunmaktadır.

Adam Benford: Amerika Birleşik Devletleri Başkanı ve Raccoon City olayından sonra Leon’u işe alan kişi.


Düşmanlarınız kimler?

Zombiler: Evet zombiler geri döndü ve artık önceki oyunlardakilerden farklı olarak koşabiliyor, üzerinize zıplayabiliyor ve hatta silah kullanabiliyorlar.

J’avo: Kendisine BSAA tarafından Sırpça “şeytan” anlamına gelen bu isim verilen J’avo, Resident Evil 6’dan 6 ay önce Doğu Avrupa’daki savaş bölgesinde ortaya çıkmıştır.

J’avo halen belli başlı insan özelliklerini taşımaktadır – konuşmaları anlayabilmekte, grup olarak çalışabilmekte ve silah kullanabilmektedir – ama aynı zamanda inanılmaz derecede saldırgandır ve yaptıklarının çoğu saf içgüdüden kaynaklanmaktadır.

J’avo zarar gördüğünde kendini yenileyebilme yeteneğine sahiptir. Ama çok yoğun zarar görürse etkilenen vücut parçası mutasyona uğramaktadır, yani oyuncular bu beklenmedik değişimlere karşı stratejilerini gözden geçirip uyum sağlamak zorunda olacaktır.

Yeni kontrol sistemi nasıl çalışıyor?

Resident Evil 6 oyuncuların geliştirilmiş yakın saldırılara ek olarak hareket ederken ateş edebilecekleri, kayabilecekleri, istedikleri yönde yuvarlanabilecekleri ve siper alabilecekleri yenilenmiş bir kontrol sistemi içeriyor.

:: Resident Evil 6’nın yeni detaylarıyla ilgili ne düşünüyorsunuz?
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Resident Evil 6’dan Yeni Detaylar”

  1. madmex dedi ki:

    Chris Redfield Rolunu yine Wentworth Miller oynayacak sanırım (imbd’ye göre)

    Seviyorum bu adamı *****

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Gorelim bakalim fakliliklari, icerigi, senaryoyu felan ondan sonra tekrar yazicam ben size… Saygilar degerli SDN okurlari…

" Resident Evil 6’dan Yeni Detaylar konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Resident Evil 6’dan Yeni Detaylar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Resident Evil 6’dan Yeni Detaylar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "