Resident Evil, Beklentileri Beşe Katladı


06 Ekim 2010 Çarşamba 07:30
Resident Evil, Beklentileri Beşe Katladı

Metacritic ve Rotten Tomatoes… Film eleştirileri konusunda, akla gelen ilk iki isim olmakla övünen bu siteler, garip bir politika güderler: Onlara göre, izleyicilerin beğenisini kazanan filmlerin çoğu basit, sıradan yapıtlardır. Hiçbir övgüyü hak etmezler ve iki sitede bulunan, sinema uzmanları(!) tarafından yerden yere vurulularlar. Hatta bazen oyunlara da saldırırlar (Alttaki görseli inceleyin). Karşılarındaki yapıt, pek anlaşılmayan bir sanat filmiyse (gerçek sanat filmlerine haksızlık etmiyor, yalnızca tuhaf politikayı vurguluyoruz), 9-10 gibi puanlar havada uçar.

 

Milyar dolarlar ve eleştirmenler

Ne var ki, çoğu izleyici bu siteleri ciddiye almaz ve onların beğenmedikleri yapımlara, nispet yaparcasına daha fazla ilgi gösterirler: Transformers: The Revenge of The Fallen bunlardan biridir. Metacritic’den, 100 üzerinden 20 alan eser, 1 milyar dolardan fazla gişe hasılatı elde etmiştir.

 

Ciddiye alınmayan eleştiriler

Eleştiri zincirinin son halkasıysa Resident Evil:Afterlife. Aksiyon-gerilim yapıtı beklendiği gibi, Metacritic ve Rotten Tomatoes’dan düşük puanlar aldı. Peki izleyicilerin tepkisi ne oldu? Söyleyelim, yalnızca 50 milyon dolara mal edilen film, gişelerde kalmaya devam edip, DVD-Blu-Ray satışları olmadan dahi, yapımcılarının cebine 300 milyon dolarlık gişe hasılatı koymayı başardı.

 

Üç filme bedel film

Resident Evil: Afterlife, bu günden sonra hiç izlenmese ve hatta hiçbir Blu-ray-DVD satışı gerçekleştiremese dahi, en az iki filmin daha çekilmesini garantileyecek bir gelir elde etti. Prison Break’ten tanıdığımız Wentworth Miller, Milla Jovovich ve Heroes’un şizofren karakteri Ali Larter’ın üstün performansları, kaliteli 3 boyutlu efektleri ve sürükleyici aksiyon faktörü birleşince, başarı zaten kaçınılmazdı.

 

:: Resident Evil: Afterlife hakkındaki görüşleriniz neler?

 
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Resident Evil, Beklentileri Beşe Katladı”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Milla için gittim ancak film gerçekten ***** 3d uçuşan eşyalar göstermek için yapılmış saçma sapan bir film olmuş.İlk filmi 3d yapsalardı daha iyi olurdu.

" Resident Evil, Beklentileri Beşe Katladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Resident Evil, Beklentileri Beşe Katladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Resident Evil, Beklentileri Beşe Katladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!
 2. 2 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
 3. 3 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
 4. 4 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!
 5. 5 Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık! Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık!
 6. 6 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi! 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi!
 7. 7 Rode NT-USB Mini inceleme! Rode NT-USB Mini inceleme!
 8. 8 PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk! PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk!
 9. 9 Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik! Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik!
 10. 10 Apple Watch Series 6 inceleme! Apple Watch Series 6 inceleme!