Okunma

Resimleri Mobil Cihazınızda Arayın


25 Mayıs 2009 Pazartesi 15:25
Resimleri Mobil Cihazınızda Arayın

Mobil cihazlar gelişen fotoğraf çekme kabiliyetleriyle dikkat çekiyor olsa da, sanal alemde mobil olduğunuz her yerde cihazınız üzerinden bir takım işler yapıyorsanız, farklı fotoğraflara muhakkak ihtiyaç duyduğunuz olmuştur. Haberimize konuk olan uygulama Cloud Search, bir resim arama motoru. Yahoo, Google ve MSN Live arama motorlarını kullanarak, istediğiniz konu başlıklarındaki resimleri önünüze getirmeyi amaçlıyor.


Uygulamanın kullanımı oldukça kolay.

Oldukça başarılı çalışan uygulama, java tabanlı olarak geliştirildiğinden hemen hemen tüm java destekli mobil cihazlarda sorunsuz çalışıyor. Symbian S60 tabanlı ve Nokia S40 tabanlı cihazlarda test ettiğimiz uygulama, garip bir şekilde son derece yavaş çalışıyor. Tabi bu yavaşlığın resimleri ekrana getirme süresinde değil, programın genel işleyişinde olduğunu belirtelim.

:: Mobil cihazınızda resim arama motorlarına ihtiyaç duyuyor musunuz?

 

Ahmet Gözütok (Forum: alabula)

 
yazarCem Sünbül

TV'de çeşitli kanal/programlarda sunuculuk yapan Cem, SDNtv'nin de ilk sunucusudur. Daha çok tüketici elektroniği, mobil ve kurumsal teknolojilere dair haberlere ağırlık veren Cem, uzun yıllardır görsel ve basılı teknoloji medyasında yer alan bir isim.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Resimleri Mobil Cihazınızda Arayın konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Resimleri Mobil Cihazınızda Arayın ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Resimleri Mobil Cihazınızda Arayın ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "