Okunma

Resimlerinizi Symbian İle Düzenleyin!


29 Temmuz 2009 Çarşamba 09:07
Resimlerinizi Symbian İle Düzenleyin!

Symbian’lı mobil cihazlar, üçüncü şahıs yazılımların da gücüyle bilgisayarlara en yakın performansı veriyor. Hiç şüphesiz Python’un S60 kütüphanesi ile geliştirilen uygulamalar bu hususta çok önemli paya sahip. Image Designer da Python ile geliştirilen bir uygulama.


Image Designer, GIMP takımı tarafndan desteklenen ve geliştirilmesinde katkıda bulunulan bir yazılım.

Çok fonksiyonlu araçlar ile resimler üzerinde, düzenlemeler yapabileceğiniz, hatta efektler verebileceğiniz yazılım Python tabanlı olmasının da avantajıyla son derece hızlı çalışıyor.

Özellikler
Image Designer ile dilediğiniz piksellerde yeni çalışma sayfaları açabildiğiniz gibi mevcut resimleri de açarak üzerinde düzenleme yapabiliyorsunuz. Temel kes, kopyala, yapıştır işlemlerine imkan tanıyan uygulama resimleri büyütme, küçültme, renk kanallarını ayarlama, piksel olarak seçim ve yeniden boyutlandırma gibi gelişmiş özelliklere de imkan tanıyor.


Uygulama şu anda çıkış formatı olarak sadece PNG ve JPEG destekliyor.

Ayrıca Image Designer, resimlerin üzerinde kalem, fırça gibi araçlar kullanabilme, yazı ekleme ve yazıları eklerken yazı tipi (Symbian fontları ve uygulama ile gelen 3 farklı font) ve özelliklerini belirleme, resimleri blur, siyah&beyaz, sephia, doku seçimi gibi efektler verme gibi işlemlere de olanak tanıyor.

Kısa yollarla son derece kolay bir çalışma ortamına imkan tanıyan uygulama, Python 1.4.5 ve üzeri ile çalışıyor. Uygulamayı C dizinine (telefon hafızası) kurulmadığı takdirde hata mesajı alıyorsunuz. Programı buradan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

:: Bir mobil resim editöründen beklentileriniz neler?
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Resimlerinizi Symbian İle Düzenleyin! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Resimlerinizi Symbian İle Düzenleyin! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Resimlerinizi Symbian İle Düzenleyin! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "