Okunma

Resmi Gazete basılı yayına son verdi!


18 Eylül 2018 Salı 09:43
Resmi Gazete basılı yayına son verdi!

Tam olarak 98 yıldır basımına devam ettirilen Resmi Gazete, geçtiğimiz günlerde alınan karar ile birlikte basılı yayınına son verdi. Artık, Türkiye Büyük Millet Meclisi, Cumhurbaşkanı ve Başbakan tarafından çıkartılan kararname, yönetmelik, yasa ve genelgeler dijital ortamda yayınlanacak.

Resmi Gazete artık dijital olarak yayınlanacak!

Geçtiğimiz aylarda alınan karar ile birlikte, bildiğiniz üzere gazetenin basım işlerinin gerçekleştiği Başbakanlık Basımevi Döner Sermaye İşletmesi kapatılmış ve kurum bünyesinde çalışan personeller ise diğer komu kurumlarına gönderilmişti.

Yayın hayatına 7 Şubat 1921 yılından başlayan gazete, 98 yıllık süren serüvenin ardından basılı yayınına son verdi. 14 Eylül Cuma günü 130 personel son iş tebliği yapılarak, gazetenin basın hayatına böylelikle son verildi.

Kapatılan basımevi çalışanı vermiş olduğu röportajda ise ”Dünyada sadece üç ülkede  bulunan tek renk baskı yapan ve saatte 60 bin baskı kapasitesi olan web ofset makinemiz var. Bir üniversiteye alması için teklif iletildi fakat ilgilenmediler. Hurdaya gitmesine üzülüyorum” ifadelerinde yer verdi.
yazarDeniz Aslan

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Resmi Gazete basılı yayına son verdi!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Kağıt yokluğundan bunlar oluyor aşağıda yer alan yorumlara bakın hele

  1. Anonim dedi ki:

   Kağıt yokluğu veya varlığı .. Bunun teknoloji açısından bakıldığında tartışılacak yada kötü benimsenecek birşey olduğunu anlamına mı gelir ?

   Yapmayın lütfen.. Burası bir teknoloji sitesi.

   Bu açıdan değerlendirelim.

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Ticaret sicilden yaptığımız ilan masrafları aşağı çekilecek mi acaba.

 3. Anonim dedi ki:

  Önce gazete ve dergiler sonra ise televizyon zamanla kapanacaktır. Bununla birlikte tablet kullanmaya, e-kitap okuyucu kullanmaya alışmanız gerekecek.

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bence tüm gazeteler ve dergiler dijitale geçmeli. Kağıda harcanacak para çalışanlara ve sektörün daha ilermesini sağlayacak yatırımlara harcanmalı artık. Zaman artık bunu gerektiriyor.

 5. Anonim dedi ki:

  Bence doğru karar,,
  e-arşiv yapılabilen bir sistem varken kağıt israfına zaten gerek yoktu.
  Bu kararı alanları tebrik ederim.

 6. groot dedi ki:

  zaten öyle değilmiydi

" Resmi Gazete basılı yayına son verdi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Resmi Gazete basılı yayına son verdi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Resmi Gazete basılı yayına son verdi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "