Retina Ekran İçin 4 Fotoğraf Uygulaması


09 Nisan 2012 Pazartesi 11:00
Retina Ekran İçin 4 Fotoğraf Uygulaması

Yeni iPad piyasaya sürüldü ve uygulama geliştiricileri de daha önce yazdıkları uygulamaları bir bir güncellemeye başladılar.

Güncellemelerle birlikte uygulamalar artık daha güzel görünmeye başladılar ama aralarından bazıları gerçek anlamda öne çıkmayı başarıyor. Özellikle de fotoğraf uygulamaları.

Gelin bu uygulamalardan sizlere dört tanesini tanıtalım. Sizler de bildiğiniz, kullandığınız programları yorum olarak bizlere iletin, buradan tüm okuyucularımızla paylaşalım.

Fotopedia

Fotopedia belki alanındaki tek uygulama değil ama bir fotoğraf uygulamasından beklenen üç önemli şeyi de gerçekleştirebilmesi sayesinde aradan sıyrılıveriyor.

Fotoğraf düzenleme, yüksek çözünürlüklü fotoğrafları görüntüleme ve küçük dosya boyutları oluşturmasıyla oldukça etkileyici bir uygulama olduğunu söylememiz gerek.

Flipboard

Flipboard dergi ya da ilgi alanlarıyla ilgili makaleleri takip etmeyi sevenlerin can dostu olarak adlandırılabilir. Şimdi yüksek çözünürlüklü Retina ekranlar için güncellenen uygulama sayesinde ilgi alanlarınızı belirleyerek günlük haber ya da makaleler okuma fırsatınız oluyor.

Eski hali zaten muhteşem denilebilecek bir uygulama olan Flipboard, şimdi Retina ekran sayesinde çok daha iyi bir hale gelmiş. Boy boy yüksek çözünürlüklü görseller sayesinde gözlerimiz bayram etti açıkcası.

Art Authority

Adının “otorite” kelimesini içermesinden uygulamanın ne olduğu da ortaya çıkıyor aslında. Tüm fotoğraf uygulamalarının dışında Art Authority, çevrimiçi bir müze işlevi görüyor diyebilirim.

50.000’den fazla sanat eserinin yüksek çözünürlüklü görsellerle sergilendiği Art Authority, Retina ekranın tüm nimetlerinden faydalanmayı ihmal etmiyor.

Pulse News for iPad

Pulse belki bu listedeki diğer uygulamalar kadar fotoğraf ile ilgili görünmeyebilir ama yine de Retina ekran ve yüksek çözünürlüklü görsellerle birlikte günlük haber dozunuzu almanızı sağlayacağını söyleyebilirim.

Eski hali oldukça işlevsel ve kullanışlı olan Pulse News, artık dev boyutlu yüksek çözünürlüklü görselleri de sunmaya başlamasıyla birlikte bir kez daha benzerlerinin arasından sıyrılmayı başardı demek yalan olmaz.

:: Retina ekranlar için güncellenen uygulamalardan hangilerini kullanıyorsunuz?
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Retina Ekran İçin 4 Fotoğraf Uygulaması konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Retina Ekran İçin 4 Fotoğraf Uygulaması ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Retina Ekran İçin 4 Fotoğraf Uygulaması ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!
  2. 2 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
  3. 3 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
  4. 4 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!
  5. 5 Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık! Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık!
  6. 6 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi! 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi!
  7. 7 Rode NT-USB Mini inceleme! Rode NT-USB Mini inceleme!
  8. 8 PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk! PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk!
  9. 9 Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik! Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik!
  10. 10 Apple Watch Series 6 inceleme! Apple Watch Series 6 inceleme!