Okunma

Paylaşım Davaları Azaldı mı?


26 Aralık 2008 Cuma 10:01
Paylaşım Davaları Azaldı mı?

ABD‘de paylaşımcı insanların belası olan Amerikan Plak Endüstrisi Birliği RIAA, uzunca bir süredir paylaşım sebebiyle dava açmıyor. Tam bir tarih vermek gerekirse, mahkeme öncesi herhangi bir anlaşma yoluna gidilmeyen ve servis sağlayıcılar tarafından bilgileri mahkemeye geç gönderilen durumlar haricinde Ağustos ayından bu yana herhangi bir yeni dava açılmadı. Şimdiye kadar açılan 30.000 dava ise herhalde yeterli olmuştur, diyeceğiz ama aslında gerçekler biraz farklı.

Yeni Strateji: Dikkat Et, Kestiririz!

RIAA, yeni dava açmayarak mücadelesini bırakmıyor. Bilakis daha geniş kapsamlı bir yayılım politikası için çalışmaya devam ediyor. Uzun süredir devam eden çalışmalarla, RIAA‘nın yeni hedefi internet servis sağlayıcılar. Servis sağlayıcılarla temasa geçen RIAA, bu şekilde yasa dışı paylaşım yapanların internetini kesmek, ve öncesinde ise uyarmak için yeni bir sistem kurmayı hâlâ deniyor. Sanırız dava açmama eylemi de tamamen bir iyi niyet göstergesi.

:: RIAA’nın kestirdiği internet acır mı?
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Paylaşım Davaları Azaldı mı? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Paylaşım Davaları Azaldı mı? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Paylaşım Davaları Azaldı mı? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "