Okunma

RIM Açık Kaynağa Yanaşmıyor


31 Ekim 2008 Cuma 12:04
RIM Açık Kaynağa Yanaşmıyor

Açık kaynaklı mobil işletim sistemlerinin yükselişi izlediğimiz şu dönemde, Research In Motion muhafazakâr bir karar ile BlackBerry işletim sistemini açık kaynaklı hale getirmeyi düşünmediğini açıkladı. Android, Symbian ve LiMo işletim sistemlerinin özellikle son zamanlarda yakaladığı başarı, RIM için yeterli sebep teşkil etmiyor anlaşılan.

Sebep Hedef Kitle

Açık kaynak sistemlerini inceleyen mevcut bir ekiplerinin olduğunu belirten kıdemli RIM Yazılım Geliştiricisi Cassidy Gentle, API olmasa da Eclipse ve diğer Java araçlarının bir ihtimal açık kaynaklı olabileceğinin de sinyallerini verdi. Zaten daha çok firmalara ve iş adamlarına hitap eden BlackBerry modellerinde ne kadar hassas e-posta ve diğer bilgilerin bulunduğu düşünülürse, bunun mantıklı bir tutum olduğu açıkça görülüyor.

:: BlackBerry açık kaynağa geçmeli mi?

Bilgi İçin : Research In Motion
Yazan : Erhan Kahraman
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" RIM Açık Kaynağa Yanaşmıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere RIM Açık Kaynağa Yanaşmıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda RIM Açık Kaynağa Yanaşmıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "