Okunma

Tablet Savaşlarında Yeni Bomba


25 Ocak 2011 Salı 19:30
Tablet Savaşlarında Yeni Bomba

RIM, akıllı telefon sektöründe, BlackBerry modelleriyle yıllardır, Apple’ın canını sıkmayı başardı. Liderlik ikili arasında döndü dolaştı. Son zamanlarda iPhone bir adım öne geçse de, Research In Motion’un vazgeçmeye niyeti yok. Büyük elmayı, en güçlü olduğu sektörde vurmak istiyor: Tablet bilgisayarlar.

Ebedi Rekabette Son Tango


Daha önceki haberlerimizde de değindiğimiz üzere RIM, iPad’e Playbook ile meydan okudu (BlackBerry Playbook iPad’e Karşı). Elmanın ebedi rakibinin kullanacağı en önemli silah ise, iPad kullanıcılarının sürekli şikayet ettikleri pil ömrü olacak.

Apple’ın faydalandığından daha küçük bir batarya kullanılacak olmasına rağmen, en az 6 saatlik pil ömrü hedefleniyor ve çalışmalar yoğun biçimde yürütülüyor. RIM, başarılı olursa, tablet bilgisayar sektörünün çehresini değiştirebilir.

:: Sizce RIM, Apple’ı mağlup edebilir mi?

 
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Tablet Savaşlarında Yeni Bomba”

  1. netmaniac dedi ki:

    ben 10 saat çalışan tablet görmedim .

  2. teesir dedi ki:

    iPad kullanıcılarından hangileri pil ömründen şikayetçi anlamadım. 10 saat pil ömrü var. Başka hangi cihazda 10 saat pil ömrü var ki. RIM bile daha küçük pille 6 saat diyor pilin ne kadar büyük olduğunun ne önemi varki.

" Tablet Savaşlarında Yeni Bomba konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Tablet Savaşlarında Yeni Bomba ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Tablet Savaşlarında Yeni Bomba ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "