Riot Games CEO’su taciz suçundan aklandı


17 Mart 2021 Çarşamba 13:18
ABONE OL
Riot Games CEO’su taciz suçundan aklandı

Riot Games, CEO’luk görevinde bulunan Nicolo Laurent’in eski çalışanları olan Sharon O’ Donnell’e karşı taciz ve ayrımcılık yaptığı iddialarına ilişkin soruşturmayı sonlandırma kararı aldı. Firma ayrıca söz konusu iddialarla ilgili hiçbir somut delilin bulunmadığını aktardı.

Riot Games taciz suçlamasını ‘kanıt yok’ diyerek kapattı

Riot Games tarafından yapılan açıklamada, soruşturmanın sonuçlarını gözden geçirdiklerini, ancak Laurent’in ODonnell’e karşı tacizde bulunduğuna, ayrımcılık yaptığına ya da misilleme girişimi gerçekleştirdiğine yönelik ortaya atılan iddiaların kanıtı olmadığını söyledi. Konuyla ilgili kurulan özel komite Nicolo’nun liderliğine güvendiklerini dile getirerek CEO hakkında herhangi bir işlem yapılmasına gerek olmadığını belirtti.

riot-games-taciz-sorusturmasini-sonlandirdi

Nicono Laurent CEO’luk görevine devam edecekken, Riot cephesinden soruşturmanın bir özeti ve Laurent’in görüşlerini barındıran bir mektup yayınlandı. Washington Post’un iddiasına göre de firma, mahkemeden O’ Donnell tarafından bu yılın başlarında açılan davanın tahkime götürülme işini hızlandırmasını istedi. Öte yandan komite yetkilileri, yeni delillerin ortaya çıkması halinde davanın yeniden açılmasını talep edeceklerini söyledi. O’ Donnell’ın avukatı ise soruşturmanın sonucuna ilişkin yorum taleplerine yanıt vermedi.

Valorant ve League of Legends gibi büyük kitlelere hitap eden oyunların arkasındaki stüdyo olan Riot, taciz davasının ardından Laurent hakkında bir soruşturma başlattı. Eski bir yönetici asistanı olan O’ Donnell, Laurent’in kendisine cinsiyeti hakkında uygunsuz açıklamalar yönelttiğini ve aşağılayıcı yorumlar yaptığını iddia etti. Yönetici ayrıca CEO’nun cinsel yaklaşımını reddetmesinin ardından firmadan gönderildiğini de savundu. Riot ise Suistimal yaşamış tüm Riot çalışanlarını, bunu rapor ederken güvende hissetmeleri için teşvik ediyoruz” diyerek açık olmaları konusunda teşvik etti.

Bu davanın ardından birkaç çalışan da stüdyoda yaygın ayrımcılık ve taciz olduğunu iddia ederek  Riot’u özür dilemeye davet etmişti. Zira O’Donnell’in davasına ek olarak, Riot Games şu sıralarda başka bir cinsiyet ayrımcılığı şikayetini çözmeye çalışıyor. Alienware firmasının iddiaların ardından Riot ile ortaklığını sonlandırdığı ileri sürülürken, firmadan herhangi bir açıklama gelmedi.
yazarErman Ciğerim

1995 yılında doğdu. Gazetecilik bölümü mezunu. Çok sevdiği teknoloji editörlüğü kariyerini ShiftDelete.Net'te devam ettiriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Riot Games CEO’su taciz suçundan aklandı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Riot Games CEO’su taciz suçundan aklandı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Riot Games CEO’su taciz suçundan aklandı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Windows'lu hava temizleyici Froumann N90SDS inceleme! Windows'lu hava temizleyici Froumann N90SDS inceleme!
  2. 2 1.500-2.500 TL arasında alınabilecek akıllı telefonlar! 1.500-2.500 TL arasında alınabilecek akıllı telefonlar!
  3. 3 Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme
  4. 4 Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme
  5. 5 Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun! Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun!
  6. 6 iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu? iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu?
  7. 7 İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik
  8. 8 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  9. 9 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  10. 10 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor