Riot Games durmuyor: 100 bin dolara kadar ödül!


18 Nisan 2020 Cumartesi 09:36
Riot Games durmuyor: 100 bin dolara kadar ödül!

League of Legends sayesinde yakından tanıdığımız Riot Games, kesenin ağzını bir kez daha açtı. Tecrübeli firma, henüz herkese açık olmayan Valorant yapımı adına harekete geçti. Bu bağlamda Valorant hileleri için çabalayanlar zengin olabilir.

Riot Games Valorant hileleri ile mücadele ediyor

Çok oyunculu birinci şahıs nişancı oyunu ile 2020 yılına damgasını vurmak isteyen Amerika Birleşik Devletleri merkezli firma, hilelere karşı aldığı önlemler yüzünden gündemde. Zira Riot Games, “Vanguard Bounty” projesini başlattı.

Kendi oyunlarda güvenlik açıklarının neden olduğu hileleri engellemek ve hilecilere göz açtırmak istemeyen ünlü kuruluş, Valorant projesi için Vanguard ile birlikte çalışıyor. Bu bağlamda Vanguard, League of Legends’ı da koruyor.

Vanguard’ı halka açık bir şekilde sınamak isteyen Riot Games, ödül programını açıkladı. İlgili programın amacı, Valorant’ı koruyan güvenlik sisteminin çalışma mekanizmasındaki açıkları tespit etmek olarak belirlendi.

Söz konusu açıklamada oyuncuların verilerini korumaya yönelik projelerin açıklarını tespit eden kişilerin büyük bir maddi yardım ile destekleneceği ifade edildi. Ödül miktarı hem hataların önem derecesine hem de Riot’un inisiyatifine bağlı olacak.

Bu uygulamaya göre tespit edilen güvenlik açığı ne kadar tehlikeli olursa verilecek olan ödülün miktarı o kadar artacak. Riot Games, Vanguard’ın sistemine güvendiğini ancak ciddi bir güvenlik açığı için para ödemeye hazır olduğunu söyledi.

Şirketin güvenlik ekibi tarafından yayımlanan bu mesajda şu satırlar dikkat çekti: “Oyuncuların oyunlarımızı huzur içerisinde oynamaya devam etmelerini istiyoruz. Söylediklerimizin lafta kalmamasını sağlıyoruz ve ne dediysek onları hayata geçiriyoruz.”

“Vanguard’ın sisteminde oyuncuların güvenliğini tehdit eden ve kullanıcıların gizli bilgilerini açığa çıkartan bir kusur bulduğunuzu düşünüyorsanız lütfen hemen bize bu husus ile ilgili bir rapor gönderin.”

Oyuncuların kişisel bilgilerini ele geçirmeye yönelik yapılan saldırılar konusunda çok hassas olan Riot Games, ödül katmanlarını şu şekilde sıraladı: Sunucuları zorlayan yerel saldırılar, kullanıcı etkileşimi gerektiren ağ saldırıları ve kullanıcı etkileşimi gerektirmeyen ağ saldırıları.

Can alıcı (kullanıcı bilgileri gibi) bilgilere izinsiz bir şekilde erişim sağlayabilen bir açığı bulan kişiler, en fazla 25 bin dolar ile ödüllendirilecek. Vanguard’ın sistemindeki bir yapıya müdahale edebilen bir güvenlik açığı bulanlar ise en fazla 35 bin dolar kazanacak. Bu ödüller yerel saldırılar için geçerli.

Kullanıcı etkileşimi gerektiren ağ saldırıları ile kullanıcıya gerek kalmadan yapılan ağ saldırıları için de aynı ödül sırası geçerli. Değişen tek faktörün ödül miktarı olması göze çarpıyor.

Vanguard Bountry programına katılmak için şartlar neler?

— Bulunan güvenlik açığının Vanguard’ın en son sürümünde çalışması gerekmektedir.
— Riot Games’e geliştirdiğiniz yöntemi anlatan detaylı bir rapor göndermeniz gerekmektedir. Bu raporda yönteminizin çalışma mantığını, ispatları ile beraber, anlatmalısınız.
— Keşfettiğiniz saldırı yöntemi başka hiçbir yerde paylaşılmamalıdır.
— Bulgular, Riot Games’in onayı olmadan başka hiçbir yerde açıklanamaz.
— Yayımladığımız listedeki ödemeler, her kategori için en yüksek ödemeyi temsil eder. Size ödenecek olan ödül miktarı, güvenlik açığının uygulanabilirliğine ve bu açığın verebileceği potansiyel hasara bağlıdır.

Ayrıca Riot Games’in “Bug Bounty” isimli bir başka projeyi daha yürüttüğünü belirtelim. Bu program, Vanguard ile ilgili olmayan oyun açıklarını bulanların ödüllendirildiği bir program olarak hizmet veriyor.

250 dolardan 4000 dolara kadar esneyebilen bir ödül havuzuna sahip olan bu programın da detayları mevcut. Bu konu hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.
yazarEge ERKEK

İlk olarak 2006 yılında forumlara adımını atan içerik üreticisi, 2011 yılında başladığı yazarlık ve editörlük macerasının son durağı olan Shiftdelete.net adına dersini çalışıyor, emek veriyor ve okuyucularını severek işini yapıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Riot Games durmuyor: 100 bin dolara kadar ödül!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  O nasil bir gorsel atari oyunu mu neyse iyi oldu tsk riot su cs ve battle royaldeki beboslari al ytr 😎

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Drop çıktı ama oynayamıyorum hata var

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Ulan drop düşmedi ki katılalalım

" Riot Games durmuyor: 100 bin dolara kadar ödül! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Riot Games durmuyor: 100 bin dolara kadar ödül! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Riot Games durmuyor: 100 bin dolara kadar ödül! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
 2. 2 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
 3. 3 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
 4. 4 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
 5. 5 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
 6. 6 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 7. 7 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
 8. 8 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
 9. 9 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
 10. 10 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?