Okunma

Rizeli Girişimcinin e-Kurban Sitesi


23 Ekim 2012 Salı 07:30
Rizeli Girişimcinin e-Kurban Sitesi

İslam dünyasının her yıl kutladığı iki bayramdan birisi olan Kurban Bayramı, giderek kalabalıklaşan şehirlerde kurban kesmek isteyenler için her sene daha sıkıntılı bir hale geliyor.

Özellikle büyük şehirlerde uygun kurban bulmak, kesim yapmak ve sonra eve getirmek büyük külfet. Her ne kadar bağış yöntemi ile kurban kesilebilse de pek çok kişi kendi kurbanını kesmek ve bu işlem esnasında başında bulunmak istiyor. Bu durumu gören Rizeli İbrahim Kulaber Çatalca’daki çiftliğini dijital ortama taşımaya karar vermiş ve www.ekurban.net sitesi ortaya çıkmış.

Model nasıl işliyor?

Internet üzerinden müşteriler kurbanlık hayvanların resimlerine ve bilgilerine bakarak hayvan seçimi yapıyorlar. Akabinde satın alınan hayvan, satın alan kişi aranarak vekalet alındıktan sonra, Kulaber Çiftliği’nde kesiliyor. Kesim işlemi tüm aşamalarında video kamera ile kaydediliyor. Küçük parçalara ayrılan kurban kaydedilen videonun kaydedildiği DVD ile birlikte adrese teslim ediliyor.

Şimdilik sadece küçük baş hayvanlar için başlatılan bu hizmet yakın bir gelecekte büyükbaş hayvanlar için de verilmeye başlar ve kullanımı yaygınlaşırsa ‘Kaçan danaların koşanlar’ tarzı haberler mazide kalabilir.

eKurban sitesine buradan veya Facebook sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

9 yorum - “Rizeli Girişimcinin e-Kurban Sitesi”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  helal site

 2. SDN Okuru dedi ki:

  gerçekten dikkat çekici ve hoş bir site olmuş fiyatlarda bence gayet iyi .
  tabi hizemette ona göre kaliteli olması gerekir.
  başarılar dilerim.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Aaaa ben bu siteyi biliyorum daha önce oradan bir tane adak kestirmiştim. Kaliteli hizmet veriyor.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  kurbanın amacı et yemek mi lan danalar:)
  maksat Allah’ın rızasını gözetip kardeşçe paylaşmak, mangal partisi yapmak değil.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Çok da pahalı sayılmaz…

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Siteyi inceledim, fiyatlar biraz yüksek geldi. Normal hayvan pazarlarında da 400-500’den küçükbaş bulunuyor, sitede büyükbaş hissesi fiyatına kurbanlıklar var. Muhtemelen kesme, kaydetme, teslim hizmet bedelini de eklemişler. Büyükşehir insanına pahalı ama temiz ve pratik çözüm diyebiliriz.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Aklını Seveyim Senin 😀

 8. Ghost34 dedi ki:

  0 helal 😀

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Güzel bir hizmet olmuş. Farkındaysanız son dönemlerde bu şekilde yerel ürün sitelerinde bir artış var ki bununda bir getirisi söz konusu. Aslında ciddi bir yatırım ile kapsamlı bir yerel ürün sitesi hiç te fena bir olmaz. 🙂

" Rizeli Girişimcinin e-Kurban Sitesi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Rizeli Girişimcinin e-Kurban Sitesi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Rizeli Girişimcinin e-Kurban Sitesi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "