Okunma

Robot Konulu En İyi 5 Klip


23 Ağustos 2014 Cumartesi 22:10
Robot Konulu En İyi 5 Klip

Robotlarla insanoğlu arasındaki ilişki çok eski yıllara dayalı. 1900’lerin başında yapılmış ve 2000’li yıllarda robotların insanlığa nasıl hizmet edeceğini konu edinen tasarımlar bile var; genelde insan şeklindeki robotlar bize yardım ediyor, örneğin ev işlerini yapıyorlar. Günümüzde robotlarla ilgili teknolojik haberler de zaman zaman gündeme geliyor. 

Bilim kurgu filmlerine de birçok kez konu olan robotlar Türkiye’de de kimi zaman gündeme geldi. Hafızalar biraz yoklanacak olursa Kemal Sunal’ın bir sinema filminde, Japonya’dan Türkiye’ye hediye olarak gönderilen bir robot konu edilmişti. Ayrıca Cüneyt Arkın’ın kült sinema filmlerini de unutmak ne mümkün…

Peki daha önce hiç robotlarla ilgili şarkılar dinlediniz mi? Bu konuda birçok klip çekildi, robot birçok farklı şekilde metalaştırılarak şarkı sözlerinde, ezgilerde kendine yer buldu. Bu konumuzda robot konulu en iyi beş şarkıyı bir araya getirdik. 

:: Robotlu şarkılar hakkında ne düşünüyorsunuz?

 

 
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Robot Konulu En İyi 5 Klip”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Robot denince star wars efsane denince star wars

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Daft Punk

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Evet artık rahat uyuyabilirim

 4. Anti-Code dedi ki:
 5. giskur11 dedi ki:

  ikincisi benden olsun robot ve insan iliþkisi üzerine yapýlmýþ bir müzik klibi

 6. Mustafaline dedi ki:

" Robot Konulu En İyi 5 Klip konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Robot Konulu En İyi 5 Klip ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Robot Konulu En İyi 5 Klip ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "