Robot Şef: 18 yemek çeşidi ve patates kızartabiliyor!


08 Ekim 2020 Perşembe 17:00
Robot Şef: 18 yemek çeşidi ve patates kızartabiliyor!

COVID-19 salgınının neden olduğu ekonomik hasar, yalnızca son yedi ayda tüm dünyada yüz binlerce lokantanın temelli kapanmasına neden oldu. Ancak Miso Robotics Robot Şef Flippy’nin geliştiricileri, bu duruma el attığını el attığını belirttiler.

Robot Şef Flippy 18 yemek çeşidi ve patates kızartabiliyor

Miso Robotics’in kurucusu ve CEO’su Buck Jordan, Engadget ile yaptığı bir röportajda, tam servis ikram servisinden paket servis ve teslimata geçişin birçok restoranın para kaybetmesine ve sadece ayakta kalmaya çalışmasına neden olduğunu söyledi. UberEats gibi teslimat uygulamalarını kullanırken, her siparişi yüzde 30’dan fazla azalttığını dikkate almaya değer.

Bu nedenle şirket Salı günü Flippy’nin en son sürümünü dünya çapında ticari olarak satışa sunduğunu duyurdu. Başlangıç ​​olarak şirket, ChefUI yazılımını mutfak çalışanlarına duyarlı iletişim ve iş akışı konusunda yardımcı olacak şekilde optimize etti. Bu sistemle, yemek servisi çalışanları sadece pişirme için hangi siparişlerin sırada olduğunu görmekle kalmaz, aynı zamanda Intel Real Sense kameralarının entegrasyonu sayesinde yiyeceklerin iç sıcaklığını da izleyebilir, az pişmiş yiyeceklerin mutfağa girmesini önleyebilir ve hatta siparişlerin hazırlanması için kuyruğu bile ayarlayabilir.

Örneğin Jordan, patates kızartması pişirmenin hamburger için 10 dakikaya kıyasla yaklaşık 3 dakika sürdüğünü belirtiyor. Yani, patates kızartması hamburger hazır olmadan önce 7 dakika boyunca ısıtma lambasının altında bekletmek yerine, Robot Şef, hamburger pişirilmeden sadece 3 dakika önce kızartmaları yağın içerisine koyacağını bilecek.

Flippy bugün tandır tavuktan başlayarak 18 farklı yemek hazırlayabilir. Ancak üretici, Miso tarafından geliştirilen gelişmiş bir makine öğrenme sistemi sayesinde robot eğitilebildiğinde becerilerini artırmayı vaat ediyor.

Diğer şeflerle yan yana çalışırken koronavirüs enfeksiyonu riskini en azından kısmen azaltmaya yardımcı olmak için Flippy’ye bir cam bölme takılabilir. Robotun pişirme işlemi sırasında nefes alan personelden izole edilmesine yardımcı olacaktır. Robot Şef’in ayrıca NSF güvenlik sertifikası aldığını belirtmekte fayda var.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Robot Şef: 18 yemek çeşidi ve patates kızartabiliyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Robot Şef: 18 yemek çeşidi ve patates kızartabiliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Robot Şef: 18 yemek çeşidi ve patates kızartabiliyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Demon's Souls oynanış videosu yayınlandı! Demon's Souls oynanış videosu yayınlandı!
  2. 2 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
  3. 3 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
  4. 4 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
  5. 5 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
  6. 6 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
  7. 7 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  8. 8 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  9. 9 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  10. 10 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!