Robot Şef: 18 yemek çeşidi ve patates kızartabiliyor!


08 Ekim 2020 Perşembe 17:00
ABONE OL
Robot Şef: 18 yemek çeşidi ve patates kızartabiliyor!

COVID-19 salgınının neden olduğu ekonomik hasar, yalnızca son yedi ayda tüm dünyada yüz binlerce lokantanın temelli kapanmasına neden oldu. Ancak Miso Robotics Robot Şef Flippy’nin geliştiricileri, bu duruma el attığını el attığını belirttiler.

Robot Şef Flippy 18 yemek çeşidi ve patates kızartabiliyor

Miso Robotics’in kurucusu ve CEO’su Buck Jordan, Engadget ile yaptığı bir röportajda, tam servis ikram servisinden paket servis ve teslimata geçişin birçok restoranın para kaybetmesine ve sadece ayakta kalmaya çalışmasına neden olduğunu söyledi. UberEats gibi teslimat uygulamalarını kullanırken, her siparişi yüzde 30’dan fazla azalttığını dikkate almaya değer.

Bu nedenle şirket Salı günü Flippy’nin en son sürümünü dünya çapında ticari olarak satışa sunduğunu duyurdu. Başlangıç ​​olarak şirket, ChefUI yazılımını mutfak çalışanlarına duyarlı iletişim ve iş akışı konusunda yardımcı olacak şekilde optimize etti. Bu sistemle, yemek servisi çalışanları sadece pişirme için hangi siparişlerin sırada olduğunu görmekle kalmaz, aynı zamanda Intel Real Sense kameralarının entegrasyonu sayesinde yiyeceklerin iç sıcaklığını da izleyebilir, az pişmiş yiyeceklerin mutfağa girmesini önleyebilir ve hatta siparişlerin hazırlanması için kuyruğu bile ayarlayabilir.

Örneğin Jordan, patates kızartması pişirmenin hamburger için 10 dakikaya kıyasla yaklaşık 3 dakika sürdüğünü belirtiyor. Yani, patates kızartması hamburger hazır olmadan önce 7 dakika boyunca ısıtma lambasının altında bekletmek yerine, Robot Şef, hamburger pişirilmeden sadece 3 dakika önce kızartmaları yağın içerisine koyacağını bilecek.

Flippy bugün tandır tavuktan başlayarak 18 farklı yemek hazırlayabilir. Ancak üretici, Miso tarafından geliştirilen gelişmiş bir makine öğrenme sistemi sayesinde robot eğitilebildiğinde becerilerini artırmayı vaat ediyor.

Diğer şeflerle yan yana çalışırken koronavirüs enfeksiyonu riskini en azından kısmen azaltmaya yardımcı olmak için Flippy’ye bir cam bölme takılabilir. Robotun pişirme işlemi sırasında nefes alan personelden izole edilmesine yardımcı olacaktır. Robot Şef’in ayrıca NSF güvenlik sertifikası aldığını belirtmekte fayda var.
yazarHüseyin Ceylan

2020 yılının Mart ayında SDN ailesine katılan; dizi ve film hayranı olan Hüseyin, en büyük tutkusu olan teknolojiyi okurlara aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
4 ay önce

Çok güzel bir makale olmuş

" Robot Şef: 18 yemek çeşidi ve patates kızartabiliyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Robot Şef: 18 yemek çeşidi ve patates kızartabiliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Robot Şef: 18 yemek çeşidi ve patates kızartabiliyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Thodex borsasına para yatıranlara ne olacak? Thodex borsasına para yatıranlara ne olacak?
  2. 2 Samsung Galaxy Tab A7 incelemesi Samsung Galaxy Tab A7 incelemesi
  3. 3 BİM'de satılacak drone'u inceledik BİM'de satılacak drone'u inceledik
  4. 4 Apple'ın tanıttığı yeni ürünler neler? 10 dakikada özet! Apple'ın tanıttığı yeni ürünler neler? 10 dakikada özet!
  5. 5 Drone'un kralı bu mu? DJI FPV inceleme! Drone'un kralı bu mu? DJI FPV inceleme!
  6. 6 Apple yeni ürünlerini tanıttı! Apple yeni ürünlerini tanıttı!
  7. 7 Ali Babacan çekiminin arka planı! Ali Babacan çekiminin arka planı!
  8. 8 BİM'de 75 TL'ye satılacak Polosmart kulaklığı test ettik! BİM'de 75 TL'ye satılacak Polosmart kulaklığı test ettik!
  9. 9 Merakla beklenen Xiaomi Redmi Note 10 inceleme! Merakla beklenen Xiaomi Redmi Note 10 inceleme!
  10. 10 Askerde telefonla neler yaşadık? Anılarımızı anlattık! Askerde telefonla neler yaşadık? Anılarımızı anlattık!