Okunma

Robotların Çilesi Bitmiyor


26 Mayıs 2010 Çarşamba 08:30
Robotların Çilesi Bitmiyor

Filmlerin ve hayal gücümüzün vaz geçilmez ürünleri robotlar mühendislerin yoğun uğraşları sonucunda gelişmeye devam ediyor. Dünya üzerinde bir birinden bağımsız yürütülen robot projeleri aynı zamanda araştırmacılar için birer yarışma niteliği taşıyor.(Bu Nikahı Kıyan İnsan Olamaz)

#http://video.shiftdelete.net/y/892771f178716b438405ff8576c5a353.flv#

Robotlar için küçük teknoloji için büyük bir adım olacaktı

Bu projelerden hangisi daha önce tamamlanırsa o robotun arkasındaki teknik ekip büyük bir ün ve para kazanacak. Michigan Üniversitesi de bu konuda iddialı bir araştırma yürütüyor.(İnsansı Robot Wakamaru)

Üniversitedeki mühendisler kaygan zeminlerde bile insan gibi rahatça yürüyebilecek bir robot bacağı geliştirebilmek için çalışmalarını sürdürüyor.(Tıpkı Gerçek Gibi!)

Ekibin yayınladığı videoda bu zor çalışma koşullarının robotlara neler yaptığını görebiliyoruz. İnsanlar makineleri bu kadar zorlamaya devam ederse yakın gelecekte robot sendikalarının eylemleri karşılaşabiliriz…

:: Robotların birgün sosyal yaşamın bir parçası olmasını istiyor musunuz?

 

 

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Robotların Çilesi Bitmiyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Robotların Çilesi Bitmiyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Robotların Çilesi Bitmiyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "