Rode, ücretsiz podcaster uygulaması Connect’i tanıttı


15 Nisan 2021 Perşembe 11:55
ABONE OL
Rode, ücretsiz podcaster uygulaması Connect’i tanıttı

Rode, doğrudan ev podcaster‘ını hedefleyen yeni aracı Rode Connect‘i tanıttı. Yeni, ücretsiz uygulama, tek bir bilgisayarla ve harici donanım olmadan çoklu mikrofon kaydını basitleştirmeyi amaçlıyor.

Uygulamanın öne çıkan özellikleri arasında aynı PC üzerinde dört adede kadar USB mikrofonu kaydetme, sistem sesini kaydetme (örneğin, jingle’lar ve müzik yatakları) ile Skype/Zoom vb. yollarla misafirleri getirmek için özel “sanal” kanal yer alıyor.

Rode Connect yaygın kayıt sorunlarının önüne geçiyor

Rode Connect, dört yerel mikrofonun tümü için ayrı fader‘lar sağlıyor. Böylece miksi kaydederken doğru şekilde kayıt alabilmenizi mümkün kılıyor. Ayrıca uygulama sayesinde tüm sistem sesiniz tek kanala aktarılıyor.

Tek bir “sanal” kanal da bulunan uygulama, birden fazla uzak misafiriniz olsa da sesi yine aynı kanala kaydedebiliyor. Veya aynı anda başka sese ihtiyacınız yoksa, sistem kanalında bir misafiriniz ve sanal olarak başka bir misafiriniz olabilir.

En önemlisi, Rode Connect şaşırtıcı derecede yaygın bir sorunu olan bir bilgisayarda birden fazla USB mikrofon kullanma sorununu çözüyor.

Her ne ile kayıt yapıyorsanız, muhtemelen bir seferde yalnızca tek USB mikrofondan kayıt yapmanıza izin verir. Ancak Rode Connect ile aynı oturumda zahmetsizce dört mikrofona kadar kayıt yapabilirsiniz.

Önceden, en basit çözüm, herkesin kendi USB mikrofonunu kendi dizüstü bilgisayarına bağlaması ve ardından tüm bu dosyaları dijital bir ses iş istasyonunda (DAW) bir araya getirmesiydi. 

Rode Connect sayesinde ise tüm bunlar basitleşiyor. Yazılım lansman sırasında yapılan açıklamaya göre yalnızca Rode’un kendi NT-USB Mini mikrofonuyla çalışıyor. Bu nedenle uygulamanın daha fazla kullanılabilmesi için bunlardan en az birine ihtiyacınız olacak.

Ayrıca Rode’un gelecekte daha fazla mikronunun uyumlu olacağını doğruladığını belirtelim.
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Rode, ücretsiz podcaster uygulaması Connect’i tanıttı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Rode, ücretsiz podcaster uygulaması Connect’i tanıttı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Rode, ücretsiz podcaster uygulaması Connect’i tanıttı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 ShiftDelete.Net San Francisco ofisini ziyaret ettik ShiftDelete.Net San Francisco ofisini ziyaret ettik
  2. 2 Philips TAT2205 TWS kablosuz kulaklık inceleme! Philips TAT2205 TWS kablosuz kulaklık inceleme!
  3. 3 Redmi Note 9 vs Note 10 kamera karşılaştırması Redmi Note 9 vs Note 10 kamera karşılaştırması
  4. 4 DJI Air 2S Combo kutu açılışı ve inceleme DJI Air 2S Combo kutu açılışı ve inceleme
  5. 5 Android telefonlar için en iyi oyunlar! #1 Android telefonlar için en iyi oyunlar! #1
  6. 6 Ofisin yenisi MSI RTX 3070 Gaming X Trio inceleme Ofisin yenisi MSI RTX 3070 Gaming X Trio inceleme
  7. 7 Huawei Watch Fit Elegant akıllı saat inceleme Huawei Watch Fit Elegant akıllı saat inceleme
  8. 8 İki ekranlı Asus ZenBook 14 inceleme! İki ekranlı Asus ZenBook 14 inceleme!
  9. 9 Sporcular için üretildi: Powerbeats Pro kutu açılışı Sporcular için üretildi: Powerbeats Pro kutu açılışı
  10. 10 Furkan parasını unutunca drone ile para gönderdik! Furkan parasını unutunca drone ile para gönderdik!