Okunma

Rolls-Royce’tan Uzaktan Kumandalı Gemi!


27 Haziran 2016 Pazartesi 12:00
Rolls-Royce’tan Uzaktan Kumandalı Gemi!

İngiliz otomotiv ve havacılık şirketi Rolls-Royce, uzaktan kumanda ile kontrol edilecek kargo gemisini duyurdu.

Rolls-Royce’un taşımacılık faaliyetleri kapsamında kullanılacak kargo gemisi, 2020 yılında kullanıma sunulacak.

16-06/27/2412b72e00000578-0-image-m-11_1418678275949.jpg

Rolls-Royce kargo gemisi yapıyor

Tarihsel süreçte ürettiği sınırlı sayıda kullanıcı kitlesine hitap eden lüks otomobilleriyle piyasada varlığını sürdüren Rolls-Royce, kargo gemisi üretimi ile taşımacılık faaliyetlerini odağına alıyor.

Rolls-Royce’un gemide sınırlı sayıda mürettebat bulundurma tercihinden kaynaklı olarak, fazla sayıda kamara bulundurmayacağı belirtiliyor.

Rolls-Royce’un spot VR kamera görüşleri ve izleme uçağı ile 2020 yılında faaliyete sunulacak geminin her hareketini takip edeceği ifade ediliyor.

16-06/27/25250157884_f6e7da0a4f_k.jpg

Gemi mürettebatı ve yolcuların gemiye ulaşımı açısında çeşitli filika ve teknelerin de kargo gemisi bünyesinde yer alacağı dile getiriliyor.

Rolls-Royce’un uzaktan kumandalı kargo gemisi ile insan müdahalesi kaynaklı olarak gerçekleşen hataları, can kaybını minimuma indirerek, güvenli bir kargo gemisi hizmetini sunmayı amaçladığı Engadget’daki haberde yer aldı.

Ayrıca Rolls-Royce’un robotik mekanizmalı gemisinin birçok işlemi aynı anda gerçekleştirebilmesi nedeniyle daha verimli bir performans sunacağının altı çiziliyor.

16-06/27/140710154330-rolls-royce-unmanned-ships-2-horizontal-gallery.jpg

Gemide sınırlı sayıda sivile yer verecek Rolls-Royce’un uzaktan kumandalı tekne çözümlerini ise 2 yıl içerisinde piyasaya sürmesi bekleniyor.

:: Rolls-Royce’un uzaktan kumandalı kargo gemisinin, yeni gemi teknolojilerine örnek teşkil edeceğini düşünüyor musunuz?
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Rolls-Royce’tan Uzaktan Kumandalı Gemi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Rolls-Royce’tan Uzaktan Kumandalı Gemi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Rolls-Royce’tan Uzaktan Kumandalı Gemi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "