Okunma

RTX ile GDDR6 teknolojisi neler sağlayacak?


10 Eylül 2018 Pazartesi 09:35
RTX ile GDDR6 teknolojisi neler sağlayacak?

GDDR6 teknolojisi, Nvidia RTX serisi ile hayatımıza giriyor. Daha geniş band genişliği sunan teknoloji ile ilgili Micron, blog yazısında “Daha yüksek band genişliği sunabilmek kolay değildi.” ifadesini kullandı. Micron, önlerindeki en büyük engelin yüksek bant genişliği sağlayan DRAM’lerin fiyatını optimize etmeye çalışmak olduğunu belirtti.

Blog Yazısının Devamında GDDR6 Hakkında Yazılanlar

GDDR6 teknolojisi ile donatılmış RTX serisi kartlar,  Real World Ray Tracing teknolojisini yüksek hızlı bellekler ile kullanan dünyadaki ilk kartlar olmuş olacak.

Nvidia RTX 2000 serisi

Nvidia Tarafından Justin Walker,  “Micron ile grafik çözümleri oluşturmak harika bir yolculuktu, daha önceden GDDR5 ve GDDR5x üzerindeki yapılan çalışmalar, Nvidia ile Micron arasındaki bağlantıları ve uyumu çok daha güçlü hale getirdi.”

Micron’un Grafik segment direktörü ise “Oyuncular GeForce RTX ekran kartlarının yapabileceklerini görünce hayretler içinde kalacak!” diye belirtmiş.

İlgili blog yazsının sonunda ise Nvidia ve Micron’un ortak çalışmalara devam ederek bellek performansını arttırmaya devam edeceklerini de eklemişler. Elbette ilgili firmaların yetkilileri tarafından yapılan bu açıklamalar, ekran kartları üzerindeki beklentiyi hayli üst seviyeye çekiyor. Ama işin pratikte nasıl görüneceği ve yeni bellek teknolojisinin gerçekten “ne kadar” verimli olduğunu, ancak RTX serisi piyasaya sunulduğunda öğrenebileceğiz.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" RTX ile GDDR6 teknolojisi neler sağlayacak? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere RTX ile GDDR6 teknolojisi neler sağlayacak? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda RTX ile GDDR6 teknolojisi neler sağlayacak? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "