Okunma

Run SackBoy! Run! Mobile Geliyor


05 Eylül 2014 Cuma 22:45
Run SackBoy! Run! Mobile Geliyor

Sony PlayStation serilerine aşina olup da LittleBigPlanet’ı duymayan yoktur. İlk kez 2007 yılında PS3’e gelen oyun tüm dünyada yoğun ilgi görmüştü. OyunSackBoy adlı karakterin bolca koşturması ve karşısına çıkan karakterleri alt ederek çeşitli görevleri tamamlaması şeklinde gelişiyordu. Kimine göre sıkıcı gelebilen oyunun ciddi bir hayran kitlesi var. 

PS4 versiyonu da beğenilen ve en son olarak 3. versiyonunun (LittleBigPlanet 3) gelmesine de kısa bir süre kalan oyunun ana karakteri SackBoy’un yeni bir mobil oyuna konu olacağı açıklandı. PlayStation Blog üzerinden yapılan açıklamada SackBoy ve bazı LittleBigPlanet karakterlerinin etrafında şekillenen oyunun adı da Run SackBoy! Run! Olarak açıklandı. 

14-09/06/sackboy1.jpg

Adından da anlaşılacağı üzere bolca koşturma temalı oyunda, yükseklerden, çukurlardan ve benzer engellerden kurtulmaya; hoplayıp zıplamaya çalışacağız. Oyunda en çarpıcı özellik ise 3 boyutlu grafikler olacak. Oyunda başarı gösterdikce yeni özellikler edinilecek. Uçma, mıknatıs gibi çekme, hızlanma gibi yeni özelliklere sahip olunabilecek. Ayrıca oyun severler, Sadece SackBoy değil LittleBigPlanet evreninden birkaç karakterlerle de koşturabilecek.

The Gardens, The Canyons ve Avalonia gibi LittleBigPlanet evreninden haritalarda geçecek oyunun Ekim ayında iOS ve Android için yayınlanacağı açıklandı. Üstelik ücretsiz olarak!

Oyunun görselleri için sonraki sayfaya tıklayabilirsiniz. 

14-09/06/sackboy.jpg

14-09/06/sackboy2.jpg

:: Oyunun görsellerini nasıl buldunuz?
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Run SackBoy! Run! Mobile Geliyor”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Ps vitaya da çıkacak

 2. SDN Okuru dedi ki:

  halamın oğlu ben gelince sürekli verirdi elime psp yi ilk çıktığında aldığı için 8-9 sene bıkmıştı bende sürekli bu oyunu açardım 🙂

 3. SDN Okuru dedi ki:

  run forest rundan gelmiştir belki emrahtan değildir

 4. SDN Okuru dedi ki:

  güzel oyuna benziyor

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Sony’de Türkler’den alıntı yapmış galiba:Koş Emrah Koş! 🙂

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Güzel oyuna benziyor

" Run SackBoy! Run! Mobile Geliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Run SackBoy! Run! Mobile Geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Run SackBoy! Run! Mobile Geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "