Okunma

RunKeeper Pro’yu Ücretsiz İndirin


03 Ocak 2011 Pazartesi 11:30
RunKeeper Pro’yu Ücretsiz İndirin

GPS özellikle mobil cihazlar için vazgeçilmez teknolojilerden bir tanesi. Foursquare gibi konum bazlı sosyal ağ uygulamalarının yanında, bulunulan konuma göre telefonu çeşitli komutlar ile yöneten yazılımları da etkin olarak kullanıyoruz.

Tüm bunların yanında spor yaparken de cep telefonunuzun nimetlerinden faydalanabilirsiniz. Bu tür uygulamalara örnek teşkil edebilecek mobil programlardan biri de RunKeeper. GPS üzerinden katettiğiniz mesafeyi ölçen yazılım, bu doğrultuda hesaplamalar yaparak kullanıcısına çeşitli bilgiler sunmayı amaçlıyor.

Daha önce sizlere burada yer alan yazımızda bahsettiğimiz Nokia Sports Tracker ile aynı görevde çalışan ve hemen hemen aynı işleve sahip olan program, gelişmiş özellikleri ve kullanımı kolaylaştıran şık arayüzü ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Müzik Dinleyebilirsiniz

Çeşitli aktivite seçenekleri bulunan yazılım, her çalışma öncesinde işlemin detayları seçilerek başlatıldığı takdirde görevini yerine getirmeye başlıyor. Aktivite esnasında müzik dinlemek isterseniz de yazılım arayüzünden istediğiniz parçaları seçerek müzik dinleyebilirsiniz.

Aktivite başlangıç ekranında sağ üst köşedeki GPS simgesi dikkatinizi çekmiştir muhtemelen. Bu işaretin yeşil renkte olması, GPS bağlantısının aktif olduğunu ve telefonun GPS uydularına kilitlendiğini ifade ediyor.

Kaç Kalori Yaktınız?

Çalışma esnasında görüntülenecek olan ekran işte bu şekilde. En üstteki süre tahmin edebileceğiniz gibi antrenmana başladığınızdan itibaren geçen zamanı ifade ediyor. Bu sürenin hemen yanındaki karenin üstünde yer alan bilgi saatte ortalama olarak katettiğiniz mesafeyi gösterirken, bu bilginin hemen altında, tahmini bir hesaplama kaç kalori harcadığınız bilgisine yer veriliyor.

Bu ekranda aynı zamanda tek tıklama ekran görüntüsü alabilme, belirlediğiniz hedeflere ulaşma süreci gibi işlevler de mevcut. Dilerseniz mola anlarında Pause adımından süreyi de durdurabilirsiniz.

Ocak Ayı Boyunca Ücretsiz!

RunKeeper, Google haritaları ile de entegre çalışıyor. Bu sayede spor yaptığınız alanı kırmızı bir çizgi ile belirtilmiş şekilde gerçek bir harita üzerinde görebilmeniz mümkün hale geliyor. Dilerseniz bu harita görüntüsünü telefonunuzda saklayabilme şansınız da var.

Hem iPhone’da hem de Android 2.1 ve üzeri mobil işletim sistemlerinde çalışabilen uygulamanın sunucu desteği de bulunuyor. 9.99 Dolar değerindeki programı Ocak ayı sonuna kadar ücretsiz olarak indirebilmeniz mümkün. RunKeeper Pro’yu indirmek için Android Market üzerinde RunKeeper Pro araması yapabilir veya buradaki AppStore linkini kullanabilirsiniz.


:: Siz telefonunuzda buna benzer başka hangi yazılımları kullanıyorsunuz?
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" RunKeeper Pro’yu Ücretsiz İndirin konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere RunKeeper Pro’yu Ücretsiz İndirin ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda RunKeeper Pro’yu Ücretsiz İndirin ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "