Rus hackerler corona virüs aşısını hedef aldı!


19 Temmuz 2020 Pazar 15:18
Rus hackerler corona virüs aşısını hedef aldı!

Dünyada corona virüsünün etkisini göstermesi ile birlikte, aşı çalışmaları da başlamıştı. Birçok ülke corona virüs aşısı için çalışmalarını sürdürse de, henüz net bir sonuç alınabilmiş değil. Üstelik uzmanlar, etkili bir aşının bulunmasının 2021 yılını bulabileceğini söylüyor. Son gelen haberlere göre ise, Rus hackerler corona virüs aşısı geliştiren laboratuvarları hedef aldı.

İngiltere, Amerikan ve Kanada istihbarat servislerinden gelen bir rapora göre İngiltere, ABD ve Kanadalı araştırmacılar hedef alınmış durumda.

Rus hackerler corona virüs aşısı geliştiren araştırmacıları hedef aldı

İngiltere, Amerikan ve Kanada istihbarat servislerinin belirttiğine göre, Cozy Bear ve APT29 olarak bilinen Rus istihbarat saldırı grupları corona virüsü için aşı geliştiren laboratuvarlara saldırdı. Bahsi geçen gruplardan Cozy Bear, daha önce 2016 yılında Demokratik Ulusal Komitesini hacklemeyi başarmıştı.

İngiltere Ulusal Siber Güvenlik Merkezi tarafından yayımlanan bültene göre, Rus hackerler corona virüs aşısı için geliştirilen teknolojileri ve bilgileri çalma niyetiyle birçok kuruluşu hedeflemiş durumda. Özellikle laboratuvarlar hedeflenmiş durumda. Geçtiğimiz Mayıs ayında, hem İran hem de Çin devleti tarafından desteklenen bilgisayar korsanları da aşı araştırmasını çalmakla suçlanmıştı. Görünüşe göre corona virüsü için geliştirilen aşı, birçok ülke için sadece sağlık sektörünü kapsamıyor. Aşıyı geliştiren ilk devletin ekonomik alandada büyük bir avantaj sağlayacağı da, herkes tarafından bilinen bir gerçek.

Aşıların geliştirilme metodlarından dolayı, her adım raporlanmak ve kayıt edilmek zorunda. Bu yüzden herhangi bir siber saldırı, birçok bilginin sızdırılmasına neden olabilir.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Rus hackerler corona virüs aşısını hedef aldı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Rus hackerler corona virüs aşısını hedef aldı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Rus hackerler corona virüs aşısını hedef aldı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  2. 2 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  3. 3 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  4. 4 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  5. 5 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  6. 6 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  7. 7 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  8. 8 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
  9. 9 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
  10. 10 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?