Okunma

Ruslar Obama’nın e-posta adresini yayınladı


21 Ekim 2016 Cuma 05:30
Ruslar Obama’nın e-posta adresini yayınladı

ABD yönetiminin başı Rus hacker’larla belada. ABD Başkanlık seçimlerinde en güçlü aday konumunda olan Hillary Clionton’ın kampanya yöneticisinin e-posta adresini kıran hacker’lar, ele geçirdikleri e-postaları Wikileaks üzerinden yayınlıyorlar. 

Julian Assange’ın, seçim sonuçlarını doğrudan etkileyebilecek çok önemli belgeler olarak tanımladığı sızıntıların içindeyse çok dikkat çeken bir detaya rastlandı.

Belgeleri inceleyenler, ABD Başkanı Barack Obama’nın 2008‘de Başkan olmadan önce kullandığı kişisel e-posta adresini gördüler.

ABD Başkanı’nın kişisel e-posta adresi

[email protected]” adresinden yapılan yazışmalarda, Obama’nın henüz başkan seçilmeden Demokrat Parti yöneticileriyle başkanlık sonrasındaki yönetim planı hakkında yazıştığı anlaşılıyor.

Demokrat Parti danışmanlarının seçim gecesinde Obama’ya, Başkan Bush’un yaptığı G-20 toplantılarına daveti reddetmesi tavsiyeleri de dikkat çekiyor.

Daha yeni seçilen ve henüz Beyaz Saray’a yerleşmemiş bir Başkan olarak G-20’deki ağır problemlerin kendisiyle bağlandırılmasının güzel bir görüntü oluşturmayacağı konusunda uyarıda bulunuyorlar.

CIA bu belge sızıntılarının ardında üst düzey Rus yöneticilerin olduğu ve bunların alelade bir hacker denemesiyle ele geçirilmediği konusunda ABD yönetimini uyarmış ve konu basına sızmıştı.

Muhtemelen ABD’nin baskısıyla da Ekvador yönetimi, Londra’daki Ekvador büyükelçiliğine sığınmış olan Julian Assange’ın Wikielaks’e erişimini engellemek için, Kasım’daki ABD seçimlerine kadar Assange’ın internet bağlantısını kesme kararı almıştı.

Ancak Assange izole edilmiş olmasına rağmen gönüllü Wikileaks editörleri Rus hacker’ların elde ettiği belgeleri yayınlamaya devam ediyorlar.

:: Sizce Wikielaks’te yayınlanan belgeler ABD Başkanlık seçimlerinde sonucu değiştirebilir mi?
yazarTolga Deniz

Teknolojiyle iç içe yaşayan, dünyayı birlerin ve sıfırların arkasından gören ama yaşamdan da kopmayan, boş zamanlarında Los Angeles'ın altını üstüne getiren, bir gün yeniden Türkiye'ye dönme hayalini hep taze tutan kendi halinde bir insan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Ruslar Obama’nın e-posta adresini yayınladı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Şu Assange ile Snowden nee yaşattı amerikaya be.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Helal olsun devamını bekliyoruz

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Helal olsun

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Hello how are you dedim baka lim cevap gelecek mi?

 5. SDN Okuru dedi ki:

  ruslar cıkarsın sunlarin foyasini ortaya

" Ruslar Obama’nın e-posta adresini yayınladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ruslar Obama’nın e-posta adresini yayınladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ruslar Obama’nın e-posta adresini yayınladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "