Okunma

Rusya’da App Store Fiyat Politikası Değişiyor


19 Ocak 2016 Salı 08:00
Rusya’da App Store Fiyat Politikası Değişiyor

Apple‘ın fiyatlandırma politikasında sık sık değişiklik yaptığına birçok kez tanıklık ettik. Uygulama mağazası olan App Store‘da yapılan fiyat değişiklikleri bazen kullanıcının lehine olsa da çoğu zaman yeni fiyatlarda gözle görünür bir artış yaşanıyor.

App Store için fiyatlandırmalarda değişiklik olacağını dün açıklayan Apple, bu değişikliğin hangi ülkelerde geçerli olacağını da belirtti.

Kanada, İsrail, Meksika, Yeni Zelanda, Rusya, Singapur ve Güney Afrika App Store‘unda yer alan uygulamalara ve uygulama içi satın alma seçeneklerinin fiyatlarında değişiklik yapılacak.

Bu ülkelerde uygulanacak olan App Store fiyatlandırma politikası, iki tip olacak. Geliştiriciler Türkiye‘de olduğu gibi uygulamalarını minimum 0,59 kuruştan ya da 2,69 TL‘den satışa sunabilecek. Tabi örnekte bahsettiğimiz TL, o ülkenin para birimine göre değişecek.

Romanya App Store’undaki uygulamalardan alınan %24‘lük vergi (VAT) ise %20 seviyesine çekilecek.

:: App Store’un yeni fiyatlandırma politikası hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Rusya’da App Store Fiyat Politikası Değişiyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Fiyatlar zaten az değildi iyice artacak…

  2. SDN Okuru dedi ki:

    0,59 TL olacak bu mesajı yayınlamayan düzeltin isterseniz

" Rusya’da App Store Fiyat Politikası Değişiyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Rusya’da App Store Fiyat Politikası Değişiyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Rusya’da App Store Fiyat Politikası Değişiyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "