Rusya iPhone yasağı ile gündemde!


23 Kasım 2019 Cumartesi 08:00
Rusya iPhone yasağı ile gündemde!

ABD ile Huawei arasındaki çatışma yavaş yavaş etkisini kaybederken, bugün de Rusya yeni bir yasak haberi ile karşımıza çıktı. Beklenmedik bir şekilde Rusya iPhone yasağı ile gündemde. Satışa sunulacak cihazlara yerel yazılım yüklenmesini istiyor!

Rusya iPhone yasağı ile dikkatleri üstüne topladı!

ABD ile Huawei arasındaki sorun yavaş yavaş kan kaybederken, yeni bir teknoloji gündemi de Rusya tarafından oluşturuldu. Rus hükümeti, Rusya’da satılan öncelikle iPhone olmak üzere tüm akıllı telefonların yerel Rus uygulamalarıyla önceden yüklenmiş olarak gelmesinin zorunlu olduğu yeni bir yasa çıkardı. Yeni kurala uymayan cihazların 2020’den itibaren Rusya’da satılması yasaklanacak.

Sızdırılan bazı raporlar, yeni yasaya giren elektronik cihazların sadece akıllı telefonlar değil, bilgisayarlar ve televizyonlar gibi farklı cihazları da içerdiğini gösteriyor. Ancak, yeni yasa kapsamındaki elektronik cihazların türleri konusunda detaylar şu anda bilinmemektedir.

Rusya iPhone yasağı ile dikkatleri üstüne topladı! - ShiftDelete.Net

Üreticilerin cihazlarına ön yükleme yapması gereken uygulamalar veya uygulamaların türü konusu da şuanda bilinmeyen en önemli şeyler arasında. Hükümet sözcüsünün iPhone ve diğer akıllı cihazlar diyerek de iPhone’lara vurgu yapması ABD’ye bir mesaj göndermiş olma ihtimalini de düşündürdü.

ABD ile Huawei arasındaki sorun diğer devletleri etkilemiş gibi duruyor. Bununla birlikte, Rusya’nın yükleyeceği yerel uygulamalar konusu da güvenlik süreci ile ilgili tartışmalara sebep oldu. Bu sürecin nasıl ilerleyeceği hakkında kısa süre içerisinde daha net bilgilere sahip olacağız.
yazarMustafa Büyükçağlayan

Teknolojik gelişmelerin insanlığa yön vereceğine inanan Mustafa Büyükçağlayan; Dijital pazarlama alanındaki çalışmalarını 3 yıla yakın bir süredir devam ettiriyor. Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inandığı için bilişim ve teknoloji alanında makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

84 yorum - “Rusya iPhone yasağı ile gündemde!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Mehmet ile ilgili tanımlamalar bulunmaktadır bu ankette en iyi şekilde sorumlu ve dünya çapında büyük önem taşımaktadır olabilecek herşeyi bu sayfada bulabilirsin

" Rusya iPhone yasağı ile gündemde! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Rusya iPhone yasağı ile gündemde! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Rusya iPhone yasağı ile gündemde! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Galaxy Note20 serisine yakından baktık! Galaxy Note20 serisine yakından baktık!
 2. 2 Galaxy Buds Live kutu açılışı ve tüm olup bitenler! Galaxy Buds Live kutu açılışı ve tüm olup bitenler!
 3. 3 YouTube kanalımızda bu hafta neler yayınlanacak? YouTube kanalımızda bu hafta neler yayınlanacak?
 4. 4 Yerli elektrikli kepçe HICON 7W'yi kullandık! Yerli elektrikli kepçe HICON 7W'yi kullandık!
 5. 5 Duruşunuzu değiştiren cihaz: KOGDEM Straight Duruşunuzu değiştiren cihaz: KOGDEM Straight
 6. 6 Deniz kenarında çalışan yazılımcı! (Video) Deniz kenarında çalışan yazılımcı! (Video)
 7. 7 İstediği her şeyi tarayan Kodak Alaris E1035 İstediği her şeyi tarayan Kodak Alaris E1035
 8. 8 Samsung Galaxy Note20 Ultra ve Note20 yenilikleri neler? Samsung Galaxy Note20 Ultra ve Note20 yenilikleri neler?
 9. 9 Apple'ın sihirli klavyesini kutusundan çıkarttık! Apple'ın sihirli klavyesini kutusundan çıkarttık!
 10. 10 A101'den Drone aldık, başımıza neler geldi? A101'den Drone aldık, başımıza neler geldi?