Okunma

Rusya, Nükleer Uzay Motoru Test Edecek!


12 Mart 2016 Cumartesi 14:00
Rusya, Nükleer Uzay Motoru Test Edecek!

Bilindiği gibi soğuk savaş dönemimde Birleşik Devletler ve Sovyetler, uzay çalışmaları konusunda sıkı bir yarış içerisindeydi. Ancak günümüzde bu yarışı Birleşik Devletler tarafından, NASA önderliğinde tek başına sürdürülür oldu.

Anca Rusya, aradan geçen uzun zaman sonra uzay çalışmalarında yer alacağını belli ediyordu. Bu konuyla ilgili son açıklamasında, Rusya’nın Mars’a insan göndermek için nükleer enerji ile çalışan motorlarını, 2018 yılında test etmek istediğini belirtti.

16-03/12/news_1-rusya-nukleer-uzay-motoru-test-edecek.png

Rosatom State Atomic Energy Corporation tarafından yapılan açıklamaya göre; insanlı Mars görevinin gerçekleştirilebilmesi için nükleer reaktör taşıyan uzay aracı hazırlanması, şu an için tek çözüm.

Öte yandan Rosatom, söz konusu bu nükleer enerji ile çalışan uzay motorunu, 2018 yılında denemek istiyor. Aslında daha önce NASA da benzer bir düşünce üzerine yoğunlaşmıştı. Ancak şu an için bu motorun kullanılmasının tehlikeli olduğu düşünüyor. Zira başarılı bir fırlatma olmaz ya da dünya yörüngesinde bir sorun çıkarsa, tüm dünya atmosferi nükleer etkilere maruz kalabilir.

:: Rusya tarafından gelen bu atılım ile ilgili, siz ne düşünüyorsunuz?
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

22 yorum - “Rusya, Nükleer Uzay Motoru Test Edecek!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  iYİ Güzel diyelim nükleer motor sorun çıkarmadan atmosferden geç***** açıldı..bu motor hızı ile tahminen saatte 50.000 ila 80.000 km. arasında hıza sahip olsun. (zaten şu anda hiç bir uzay aracı bu hıza sahip değidir.)
  nereye gidecek,,diyelimki ay,a gitse dahi dünya ile ay arası 385.bin *****.
  cihaz bu hıza erişmesi için belli bir zaman kaybınıda göze almak gerekir.
  3 günde ay,a gitse dahi, ay,ın zeminine inmesi ve tekrar yükselmesi için
  dünyadaki 6/1 gücünde itme gerekir. yani dünyadan 6 bar basıncında cihaz yukarıya doğru yükseliyorsa ay,da 36 bar basıncında İTME GÜCÜ mecburiyeti vardır.yani insan dünyada bir metre zıplıyorsa ay,da 6 merdeye kadar zıplayabilir…NEYSE !..ŞİMDİ konumuza dö***** uydu ay,dan dünyaya ve özellikle rusya,ya ne getirebilir..? toprak parçaları ve delici özelliği varsa katman parçaları (ay yüzeyinin 1 veya 5 *****
  ne yapabilirler bu toprakla…altın mı arayacaklar..veya başka maddeler mi ?
  …….en yakın ay olduğuna göre. yine nükleer enerji ile çalışan bu roket
  En yakın Mars,a gitse dahi 11 aydan fazla yol alacaktır..veya MARS,a gitmesi için jupiter,in çevresinden dolanıp,jupiterin itme gücünden yararlanabilirse 150.000 ***** varan bır hız elde edebilir. Ayrıca Mars ve dünya, aynı parelele geleceği hesaplanarak..birisi doğu enleminde birisi batı enleminde olursa yolculuk çok uzun sürer..14 ayı dahı geçer.
  MARS,a MERAK,LI GİBİ ulaşsa dahi, çöl gibi görünen Mars,ta hayat parametreleri yok..en yüksek sıcaklık tahminlere göre 10 derece gündüz gece bu derece dahada eksilere düşüyor..toprağında radyasyon vardır.çünkü atmosfer ve ozon tabakası yok ***** çok incedir..ultraviyole zehirli ışık ışınlarının itmelerini (proton,iyon,azot,mimon)lar sürekli zehirli gaz bulutları ile mars alanı tahrip ***** protozları ile kaplanan toprağı yakmakta ve yaşam endexini hemen hemen sıfıra indirmektedir..(not..***** ay,a yolculuğu hala kesinlik kazanmamıştır !!) bu alana varabilecek olan İNSANOĞLU bu bakterisi dahi bulunmayan toprağın üstünde ne yapabilecek? nasıl yaşayabilecek..? günü dünya günü ile eşitlenmeyen Mars gününe nasıl bağımlılık kazandırabilecek..? Gaz fırtınalarının altından nasıl kurtulabilecek…saatteki hızı 490 ***** eren bu basınçlı gaz rüzgarlarından nasıl saklanabilecek..? ve daha bilinmeyen bir sürü ZİP SORULAR vardır.
  ..Ancak, Yüce Allah istese bunların değişimi kısa bir anda ***** olurda..(şimdi bana kızacaksınız.teknolojiyi getirip Allah,a bağladınız. diye..)
  Unutmayalım ki..bu yazdığımız veya yazamadğımız bütün teferruatı yaradan ALLAH,tır.istese ol demesiyle oluşuyor..Ö***** hiç bir bedensel koruma olmadan atmosfere ve ötesine geçti..mirac hadisesi.
  ne bir başlık, ne bir oksijen sırtlığı veya tüpü veya benzeri..
  nasıl yaşadı.!!? sonuçta kendisinin belirttiği gibi..BENDE SİZİN GİBİ BİR İNSANIM, diye çevresine bildiriyordu..Öyleyse insan dünya dışı varlıklar ile mahaberat yapabileceği ***** dışı gezegenlerde de bulunup yaşayabilecek ve ulaşabilecek mantığı doğuyor.
  BURUC süresinde Allah buyuruyorki.."""Ey habibim onlar (insanlar ve cinler) 7 kandilli süreyya yıldızına dahi ulaşsalar,ecelleri geldiğinde onların canları kabzolunacaktır..""" DEMEKKİ insanlar 40 ışık yılı ötesinde (dünyadan uzaklık) ve bir ışık yılı 10 trilyon km.) bulunan birçok gezegene ***** bir yaşam sergiliyebilirler..YANİ O ALANLARDA YAŞAYABİLİRLER..BELKİDE ***** rus ve benzeri devletler bu ayetleri inceliyorlar..Aslında başka bir yol da var ancak..inanmak veya bu ilme ulaşmak zordur..TELEPATİK YÖNTEM….İNSAN beyninin en fazla % 15,ini kullanabiliyor..bu kullanımda mühendisler ve yüksek bilim adamları,peki bir cahil kişi beyninin % ?? kaçını kullanabilir..bence % 0.003 yani sıfır.tam binde üçünü,kullanabiliyor pi sayısı özelliğinde..pi sayısınında tamlaması 3.tamdan baş***** doğru ***** kişi ise pi sayısının 1000/1,ni kullanabilir..çok kişiye basit soru soruyorum..bir kilo pamuk mu ağır bir kilo demir mi? düşünme etilerine müracaat etmeden direkt olarak demir,in katılığını gözönüne alıp,hemen DEMİR diyor..yine başka bir soru mekanik partlar üzerinden..bizim 1 horozumuz var 1 de tavuğumuz var..günde 3 yumurta yapıyor, acaba hangisi yapıyor.? cevaplar..hemen TAVUK yapıyor diyorlar..mekanik partlar (bölümler) halbuki bir tavuk hergün yumurtlasa dahi bir taneden fazla yumurtlayamaz,çünkü gücü yetmez.
  cevapta tavuk günde 3 yumurta yapıyor denildğinde insan aklının yeterliliğini kullanamıyor demektir.
  TELEPATİK gelişme beyin dalgaları ile tasarlanan mekan veya mahale kısa sürede erişmek ve kişilerin algılama provizyonlarını bilmek demektir. (düşünce alanları),birçok ayet bu noktada ışık tutar..Ancak belirli bir eğitimi gerektirir..SÜLEYMAN ***** TELEPATİK özellikler ve cinlerden yararlanma metodları çok gelişmiş halde idi..yani cinler insanları kısa sürede (saniyede 50.bin ***** alt hız ve insan tahammül noktası ve doruğu) MARS,a eriştirebilir..dünya ile mars arasa 900 milyar ***** yaklaşıktır…insan normal roketi ile bu çağda ve bı hız ile dahi MARSA,GİDİP DÖNEMEZ..imkansız.selamlar.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Rusya daha bi cacık yapamaz kuzey korenin haberleri gibi bunlarda. Dünyaya mesaj veriyolar akıllarınca biz daha ölmedik diye. Ama öldüler. Teknolojik olarak ürettikleri piyasada bilinen ne markası var ne başka bi şeyi.
  Doğalgazı petrolü vardı ona da bi müdahale bi de ambargo kaldı öyle ortada.
  Şimdi böyle haber peşimdeler. Bizim cahillerde çanak tutar anca.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Bizans'ın çöküş döneminde meleklerin cinsiyeti tartışması varmış heh işte bizde o durumdayız. Adamlar uzayda cirit atıyor resmen.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Abi destan yazmış ama Çernobil olmuş cetrofil. Hiroşima olmuş Hiroşuma ve sonda da nagazaki de nazazagi. .. gerisini okumayım dedim artık

 5. SDN Okuru dedi ki:

  O nükleer motorun şu anda dünyada denenmedigi ne malum denenmiş test edilmişki şimdi roket aşamasına gelinmiş

 6. SDN Okuru dedi ki:

  kainat yukarıda şekilde görüldüğü gibidir…ÇOK DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN BİR SERÜVEN ….. Rusya, uyduyu atmosferden geçiremez atmosfer,iyonisfer,,stroposfer tabakasında yanar veya patlarsa dünya nükleer güç etkisi altında kalacağını da düşünmelidir..kendi milleti dahi yok ***** bir sızıntısında (cetrofil nükleer tesisnde) binlerce insan öldü..ve hiroşuma ve nazazaki,ye abd tarafından o günkü atom bombaları atıldğında 1942 ve 1945 (yıllarında) hala topraktan ürün alınmıyor..rusya ve abd..büyük risk içine girip insanlığı ve tabiat kaynaklarını yok etmeye çalışıyorlar..Güneşten dünyaya erişen ultraviola
  ışınlarının taşıyacağı nükleer hava kabarcıklarını (nükleer patlama olursa !?) iyonları ile bütün canlıları zehirlemeye baş***** kabarır..deri altı şişer,,gözlerde retina katmanlarını yakar..kulaklarda sağırlıklar başlar..insanın dna yapısını bozar..yani insanları ZOMBİLEŞTİRİRLER..tabiiki kendi vatandaşlarıda ***** bir bölgeye atılmış değil uzaya ulaşmadan atmosfer alt katmanlarında (tabakalar) patlama sonucu zehirli gazların güneş ışığının ışınını taşıyan elektomanyetik taşıyıcıları ile birleşen nükleer protonları ve atomları dünyaya yayılacaktır.. ((( güneş gören her yere……))) yaşayan ölüler olur milletler..!!

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Bir de bizi Rusyayla kıyaslayanlar var. Biz hala saçma sapan tartışmalar yapalım adam uzayda nükleer motor denesin !

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Ruslari severim 🙂 Putin harbiden gerçek lider.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Biz de halen siyasi kavga içerisindeyiz

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Rusya adamdır

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Biz hala bu adamlarla savaşa gireceğimize emin miyiz ?

 12. SDN Okuru dedi ki:

  rusya geri kaldıgı her konuda güçlenmeye çalışıyor tebrik ederim valla

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Demek yeni bir Çernobil faciası geliyor.

 14. SDN Okuru dedi ki:

  Ya uzaya kadar klasik roket ateşlensin. Uzayda reaktör devreye girer. Ne alaka bunu da mı düşünmüyor bu adamalar…

 15. SDN Okuru dedi ki:

  rusya yı her ne kadar sevmesem de adamlar çalışıyorlar…

 16. SDN Okuru dedi ki:

  Biz daha su motoru bile yapamadik adamlar neler yapıyo neler

 17. SDN Okuru dedi ki:

  amma rusyadan haber yaptınız tamam anladık rusya süper güç

 18. SDN Okuru dedi ki:

  asdasdasasdas

" Rusya, Nükleer Uzay Motoru Test Edecek! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Rusya, Nükleer Uzay Motoru Test Edecek! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Rusya, Nükleer Uzay Motoru Test Edecek! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "