Rusya seçimlerine hack iddiası damga vurdu!


18 Mart 2018 Pazar 15:20
Rusya seçimlerine hack iddiası damga vurdu!

Yurtdışında yapılan seçimlere müdahale etmekle suçlanan bir ülke olan Rusya, kendi cumhurbaşkanlığı seçimlerine yabancı bilgisayar hackerlarının saldırıda bulunduğunu iddia etti. Rusya seçimlerine damga vuran müdahale, bir DDoS saldırısı olarak gerçekleşti.

Rusya seçimleri DDoS saldırısı ile çalkalanıyor

Moskova‘daki yetkililer, Rusya Merkez Seçim Komisyonu web sitesinin, seçim gününde 15 farklı ülkeden IP adreslerinin koordine saldırısına maruz kaldığını belirtti.

DDoS saldırısının, oylama gününde sabaha karşı 2 ve 5 arasında olduğu belirtildi.

Ruslar bugün, görevdeki Vladimir Putin de dahil olmak üzere sekiz cumhurbaşkanlığı adayından birine oy veriyorlar. Ancak Putin’in karşısında kazanabilir bir muhalefet bulunmuyor.

Rusya seçimlerİ DDoS

Putin’in kazanmasına kesin olarak bakılıyor

Putin için zaferin ölçeği, kazanmasının kesin olarak bakıldığı bir seçimde asıl önemli konu.

İddia edilen DDoS saldırısı, her ikisi de Rus hükümeti tarafından kontrol edilen Sputnik haber sitesi ve Tass haber ajansı tarafından yorumlarına yer verilen Ella Pamfilova tarafından açıklandı.

Bu durum, Rus devletinin siber saldırıları kullanarak, dünyanın dört bir yanındaki ülkelerde seçimleri değiştirmeye çalıştığı iddialarından sonra geldi.

Rusya ayrıca, 2016 ABD seçimlerine karışmakla suçlanıyor. Bununla ilgili çalışmalar yapan ABD Hazinesi, bu haftanın başlarında Rusya’ya ait varlıklara uygulayacağı yaptırımı duyurdu.

:: Bu ilginç iddia hakkında görüşlerinizi alalım.
yazarCem Mildon

Teknoloji, spor ve kripto para gibi alanlarda çeşitli tecrübeleri ve girişimleri bulunan Cem, içeriklerini okuyuculara sunmaktan büyük zevk duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Rusya seçimlerine hack iddiası damga vurdu! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Rusya seçimlerine hack iddiası damga vurdu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Rusya seçimlerine hack iddiası damga vurdu! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "