Okunma

S3’ten Yeni Tümleşik Grafik


16 Mayıs 2008 Çarşamba 21:00
S3’ten Yeni Tümleşik Grafik
S3 Graphics, 430GT adlı harici grafik kartını duyurduktan sonra bir de gelişmiş bir tümleşik grafik çözümüyle sesini duyuruyor. Bu grafik çözümü tümleşik bir çözüm olarak planlanmış ve ölçeklenebilir hale getirilerek istenirse sistem belleğini de rahatça kullanılmasını sağlayan geliştirmeler yapılmış. S3 4300E olarak anılan tümleşik grafik çözümü, DDR2 veya DDR3 bellek kullanabiliyor ve grafik çekirdeği 300 MHz gibi güç tasarrufunun öne çıktığı hızlarda çalışabildiği gibi 650 MHz’e kadar çıkabiliyor.

Video Çözmek Önemlidir

Son ayların en gözde konusu, ciddi anlamda işlemci yükü getiren yüksek tanımlı (HD) videoların grafik işlemcisi içindeki video çözücülere çözdürülmesi ve işlemcinin rahat bırakılması. 4300E tümleşik grafik çözümü, Blu-ray ve artık piyasadan çekilen HD DVD gibi disklerdeki videoların yanı sıra gündelik hayatta da sıkça karşımıza gelen birçok farklı çözücüye donanımsal destek veriyor. Bunların arasında WMV, VC-1, MPEG-2 HD gibi çözücüler mevcut.

Bilgi için: S3 Graphics
Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

Geri bildirim