S3’ten Chrome S20 Grafik Kartları


02 Kasım 2005 Çarşamba 15:00
S3’ten Chrome S20 Grafik Kartları
Piyasadaki üçüncü grafik kartı üreticisi gibi görünen S3, yeni ürünleriyle her ne kadar zirveye yerleşemeycek de olsa, makul fiyatlara makul başarım veren grafik kartları üretmeye devam ediyor.

Yeni S20 serisi de bir çok yenilikle beraber karşımıza çıkıyor. Power Wise teknolojisi ve Fujitsu Siemens’in 90 nm üretim teknolojisiyle beraber güç konusunda işlem güçlerine nazaran gayet tutumlu grafik kartları bizi bekliyor.

Bu seride şu an için açıklanan iki tane kart var. Bir tanesi ekonomi sınıfı olarak görünen ve fansız soğutucularla çalışan S25 serisi. Bu kartlar 32 bit’ten 128 bit’e kadar DDR2 bellekleri destekliyor ve az enerji karşılığında "yeterli" başarım vaat ediyor. Ayrıca bu kartlarda düşük bellek veriyolunun daha verimli kullanılmasını sağlayan AcceleRam tekniğine de yer verilmiş. İşlemci ve bellek hızları 400  Mhz ve 600 Mhz.

S27 serisi ise şimdiden çeşitli bilişim sitelerinde Nvidia’nın 6600 GT’leri ile başarım/fiyat oranıyla kıyaslanmaya başlanmış. 700 MHz işlemci ve 700 Mhz bellek hızlarına sahip olan kart, 3.0 sürümünü desteklemediği 4 vertex shader ve 8 pixel shader yolu ile ne yazık ki orta sınıfta kalacak gibi görünüyor. Belki henüz duyurulmamış bir üst modeli vardır diyesimiz geliyor; fakat biliyoruz ki genellikle ortalam bir kimsenin alamayacağı amiral gemileri duyurulur, ondan sonra cüzdanları germeyecek seviyelerdeki kartlar piyasaya sürülür.

S27 kartlar, herhangi bir gizlilik içermeyen SLI ve CrossFire benzeri teknolojiyi, beraberinde getiriyor: MultiChrome. Bu teknolojinin çalışması için sistemde sadece birden fazla PCI Express yuvası olması yeterli. Siz kartları takıyorsunuz ve grafik kartları beraberce iş görmeye başlıyor. Herhangi özel bir sistem veya ara kablo da gerekmiyor. Kulağa hoş geliyor.

S3 geri mi geliyor? Gerçek dünya uygulamalarındaki performansı görmeden bir şey diyemeyeceğiz. Bekleyelim ve görelim.

::S3’ün basın açıklamasına ulaşmak için tıklayın.

SDN
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
3 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
SDN Okuru
SDN Okuru
15 yıl önce

Vay S3 geri döndü… Shaderlar olmadan orta sınıf olamazsınız. Sadece demode olursunuz ki düşük bellek hızı da aynı şeyi işaret etmekte. İlerde nasıl olur bilemem ancak şu an ki en yüksek modelin 6600gt gibi orta seviye bir kart olması ümit verici değil. Kelepir seviyeyi hedeflemişler gibi.

SDN Okuru
SDN Okuru
15 yıl önce

S3 ha.. Maziye döndüm..

1mb S3 ekran kartım vardı benim 🙂

SDN Okuru
SDN Okuru
15 yıl önce

Ben de S3 Trio kullanıyordum okulda çalışırken. Sürücüsünü bulana kadar neler çektim neler. Ama benimki seninkinden daha gelişmiş bir karttı guyratlee. Tam tamına 4 MB idi. CS 1,5 oynarken takılıyordu ama olsun 🙂

" S3’ten Chrome S20 Grafik Kartları konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere S3’ten Chrome S20 Grafik Kartları ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda S3’ten Chrome S20 Grafik Kartları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Pandemi döneminde bankacılık nasıl değişti? Pandemi döneminde bankacılık nasıl değişti?
  2. 2 iPhone 12 Pro Max'i 'zırhlayıp' test ettik! iPhone 12 Pro Max'i 'zırhlayıp' test ettik!
  3. 3 Xiaomi'nin en güçlü telefonu Mi 11 incelemesi Xiaomi'nin en güçlü telefonu Mi 11 incelemesi
  4. 4 Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme
  5. 5 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  6. 6 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  7. 7 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  8. 8 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  9. 9 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  10. 10 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi