Okunma

S60 Python Kütüphanesi Güncellendi!


27 Nisan 2009 Pazartesi 10:03
S60 Python Kütüphanesi Güncellendi!

Python geliştirilmeye başladığı ilk Symbian os7 sürümlerinden bu yana büyük mesafe kat etti. Python’u çekici kılan en önemli özelliklerinden birisi ise kolay programlanabilir olması. Güncel bir mobil teknoloji olarak dokunmatik ekranlı cihazlara uyarlanmasını sağladı.

Dokunmatik ekranlı cihazların, günün şartları ölçüsünde, standartları aşan boyutlarda olması, 5800XM ya da gelecek olan N97 adına en ciddi sorun olarak göze çarpıyordu. Bu sürümde bu durum için birkaç küçük adım atılmış ve yeni modüller geliştirilmiş.


Bu sürümde de tam bir ekran klavyesi desteği bulunmuyor.

Ekran klavyesi ile ilgili tam bir açıklama yapılmamış olsa da eklenen modüller bir sonraki beta veya  stabil sürümde tam bir dokunmatik ekran desteğinin sağlanabileceğini gösteriyor. Önceki sürümlerin aksine tek bir sis dosyası ile gelen Python boyut olarak da epey küçültülmüş.

Henüz beta aşamasında olan 1.9.4 sürümünü ve bu sürümle uyumlu Script Shell’i cihazınıza kurmak için buradaki linki kullanabilirsiniz.

:: Python’u kullanıyor musunuz?

 

Ahmet Gözütok (Forum: alabula)
yazarCem Sünbül

TV'de çeşitli kanal/programlarda sunuculuk yapan Cem, SDNtv'nin de ilk sunucusudur. Daha çok tüketici elektroniği, mobil ve kurumsal teknolojilere dair haberlere ağırlık veren Cem, uzun yıllardır görsel ve basılı teknoloji medyasında yer alan bir isim.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" S60 Python Kütüphanesi Güncellendi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere S60 Python Kütüphanesi Güncellendi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda S60 Python Kütüphanesi Güncellendi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "