Okunma

Sabiha Gökçen’e Full HD Güvenlik


30 Temmuz 2009 Perşembe 08:43
Sabiha Gökçen’e Full HD Güvenlik

Dünyanın ilk Full HD 2.1 megapiksel Sarix Serisi IP tabanlı kamera güvenlik sistemini, Sabiha Gökçen Havalimanı’na kuracak olan Schneider Electric, havalimanının bu yıl içinde hizmete girecek yeni terminalinin tüm teknik ve idari bölümlerini kendi kamera sistemleriyle takip edecek.  


Kameralar toplam 1400 noktaya kuruluyor.

Büyük çoğunluğu  2.1 megapiksel olan Schneider markalı kameralar, toplam 1400 noktada kullanılacak. Tamamen IP tabanlı olan bu sistemin dünyadaki ilk havalimanı uygulaması Sabiha Gökçen’de gerçekleşecek. Güvenlik sisteminde kullanılacak bu kameralar, klasik kameralara oranla yaklaşık 6 kat daha fazla çözünürlük sağlıyor. Kayıt platformunda ise dünya lansmanı yeni yapılan “failover” ve RAID6 seviyesinde disk yönetim özelliğine sahip NSM5200 serisi kullanılacak.

Sabiha Gökçen havalimanında kullanılacak  kartlı geçiş sistemi de yine, Schneider Electric kamera ve izleme sistemiyle sağlanacak. Başta can güvenliği olmak üzere uçuş güvenliği açısından da büyük önem taşıyan bu sistem sayesinde, Türkiye’nin uluslararası havalimanının güvenliği üst düzey teknoloji olanaklarına sahip olacak.

:: Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan uçuş yaptınız mı?

Bilgi için: Schneider Electric
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Sabiha Gökçen’e Full HD Güvenlik konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sabiha Gökçen’e Full HD Güvenlik ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sabiha Gökçen’e Full HD Güvenlik ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "