Okunma

Sabit Diske Yeni Oyuncu


12 Ocak 2008 Cumartesi 22:00
Sabit Diske Yeni Oyuncu
Şu an için çok fazla sayıda oyuncusu olmayan sabit disk pazarını hareketli günler bekliyor olabilir. Hitachi, Samsung, Western Digital ve Seagate‘in hakim olduğu pazarda bir de Toshiba‘nın 2,5 inçlik diskleri bulunuyor. Birkaç küçük üretici de genellikle sistem bütünleştiriciler için üretim yapmaya devam ediyor. Diğer taraftan; Seagate’in özellikle Maxtor’un satın alınmasından sonra çok daha büyümesi, tek başına tek bir büyük rakibin devreye girmesi gerektiğini gösteriyor.

Birlikten Kuvvet Doğar

Rakip olan firmaların birlikte bir girişimde bulunabileceği etrafta gezinen sözler arasında. Bu şekilde yıllık satışı 11 milyar doları aşmış Seagate (2007 yılı satış geliri, kâr değil. Kaynak: Wikipedia) gibi bir devle daha kolay mücadele edilebileceği kesin. Tabii bu durumda Hitachi, Fujitsu ve Toshiba üçlüsünden Hitachi ve Toshiba’nın halihazırda gayet yüksek bilinirliğe sahip markaları ne olacak? Eğer marka birliği sağlanmayacaksa işler nasıl yürüyecek gibi çok afaki sorular da aklımızı kurcalamıyor değil.

SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Sabit Diske Yeni Oyuncu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sabit Diske Yeni Oyuncu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sabit Diske Yeni Oyuncu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "