Okunma

Sabit Diskin İçine Yolculuk


27 Ağustos 2011 Cumartesi 16:00
Sabit Diskin İçine Yolculuk

Bilgisayar için olmazsa olmaz parçaların varlığını çalışmaya devam ettiği sürece düşünmeyiz bile. Ne zaman ki, bu cihazlar bozulur o zaman sorunun kaynağını bulmak için bu parçanın iç dünyasını araştırız.

Varlığını düşünmediğimiz parçalardan biri de sabit diskler. Bu parçalar çalıştığı sürece onun bilgisayardaki varlığını kolay kolay hatırlamayız. Peki bir sabit diskin içerisinde neler gizli?

Bu diskleri nasıl kullanabiliriz? İşte bir diskin iç yüzü.

:: Sabit diskin içindekileri daha önce görmüş müydünüz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Sabit Diskin İçine Yolculuk”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  ordaki parlak diskler en ufak bi toz parçasından hemen bad sektör oluşturur. 🙂 ki alırken teknik cihazlar olmadan alınırsa parmak izi silinmez vs. 😀 çok açtım içlerini. hele o mıknatıslarla küçükken az oynamadım 🙂 acayip derecede güçlüler ama kapsama alanları düşük 😀

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Sabit diskler çok hassas cihazlar böyle bir dağıtmanın ardından toplanınca illa sorun çıkar

 3. Ghost34 dedi ki:

  hepsini değil ama bir kısmını görmüştüm.. merak ettiğim araştırmadığım birşey soracağım.. parçaları tekrar birleştirdiğinizde herhangi bir sıkıntı çıkarttı mı ? (yoksa birleştirmediniz mi ? )

 4. tarkan255 dedi ki:

  Herhangi bir elektronik aygıtın içini açmayı hep istiyorum ancak bu hallerinide görmeye dayanamıyorum… Bu aralar bıraktım o yüzden

" Sabit Diskin İçine Yolculuk konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sabit Diskin İçine Yolculuk ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sabit Diskin İçine Yolculuk ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "