Okunma

Sadece El ile Kontrol Edilen FPS Oyunu


19 Ocak 2011 Çarşamba 18:30
Sadece El ile Kontrol Edilen FPS Oyunu

Bir süre önce, Wii’nin Remote Control yapısıyla, zevkle yönetilen FPS (First Person Shooter veya bilinen lakabıyla “Doom gibi”) yapımlara şahit olmuştuk. Lakin, şimdi çok daha ötesi ile karşı karşıyayız; hiç bir kontrol aracı olmadan, sadece el-vücut hareketleri ile FPS oynama şansı.

Bunu Kinect ve ondan ilham alan Bill Maxwell ile saz arkadaşlarına borçluyuz. Ekip, FPS oyunlarını, bilgisayarda, çeşitli araçlar yardımıyla kırarak Kinect’e uygun hale getirmiş.

 

İşte El İle FPS Kontrolü

http://www.youtube.com/v/1j9UhxtmWmA?version=3

 

Görünüşe göre, doğal vücut ve el hareketleriniz ile Doom, Quake, Half Life ve Crysis’in yeni sürümlerini yönetebileceğimiz günler çok yaklaştı. Yukarıdaki video, bu hipoteze örnek gösterilebilir. Bir de 3D teknolojisi ile içiçe girerse, sanal gerçeklik ve bilinen gerçeklik arasındaki perde fazlasıyla incelecektir.

:: Kinect ile oynanan FPS yapımları hakkında ne düşünüyorsunuz?

 
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

1 yorum - “Sadece El ile Kontrol Edilen FPS Oyunu”

  1. cgrszone dedi ki:

    Millet coştu

" Sadece El ile Kontrol Edilen FPS Oyunu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sadece El ile Kontrol Edilen FPS Oyunu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sadece El ile Kontrol Edilen FPS Oyunu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "