Okunma

Safari Mobilde Liderliği Bırakmıyor!


09 Haziran 2014 Pazartesi 06:00
Safari Mobilde Liderliği Bırakmıyor!

Tarayıcı pazarındaki rekabet mobil dünyada da tüm hızıyla sürüyor. Adobe Digital Index‘in son araştırması, ABD mobil tarayıcı pazarındaki mücadeleyi gözler önüne seriyor. Apple‘ın Safari‘sinin egemen olduğu pazarda, Androidin varsayılan tarayıcısı ile Google Chrome’un rekabeti dikkat çekiyor.

Nisan ayını kapsayan araştırma sonuçlarına göre, Safari‘nin yüzde 60‘lara yaklaşan bir payı bulunuyor. Geri kalan yaklaşık yüzde 40′lık bölümde ise Android‘in varsayılan tarayıcısı ile Google Chrome rekabet halinde. Bu üçlüyü çok küçük yüzdelerle Opera ve IE takip ediyor.

Android tarayıcı yüzde 23‘lük pay ile Safari’nin ardından ikinci sırada yer alıyor. Google Chrome ise kardeş tarayıcısını yakın takipte. Chrome‘un pazar payı yüzde 14,3 olarak belirlenmiş durumda. İlk üçlüyü yüzde 2,8 ile Opera ve yüzde 1,8 ile IE mobil takip ediyor. Bakalım Safari‘nin pazardaki egemenliği önümüzdeki dönemde azalacak mı?

:: Akıllı telefonunuzda hangi tarayıcıyı kullanıyorsunuz?

 
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Safari Mobilde Liderliği Bırakmıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Safari Mobilde Liderliği Bırakmıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Safari Mobilde Liderliği Bırakmıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "