Okunma

Sağlığımız Avea’ya Emanet


14 Haziran 2013 Cuma 15:05
Sağlığımız Avea’ya Emanet

Teknolojinin insan hayatına olan entegrasyonu her geçen gün artıyor. Özellikle sağlık alanında yaşanan bazı gelişmelerle kronik hastalıkların takibi de kolaylaşıyor.

Kısa bir süre önce Avea ve Eczacıbaşı Sağlık Hizmetleri tarafından kullanıma sunulan Sağlık Takipçim servisi de hayatı kolaylaştıran çözümlerden biri.  

Şeker, tansiyon ve kilo kontrolü var 

Serviste tansiyon, kan şekeri ve kilo değerleri otomatik olarak ölçülüyor ve SIM karta bağlı sistem aracılığıyla medikal çağrı merkezine iletiliyor.

Bu merkezde toplanan veriler uzman doktorlar tarafından değerlendirilip anormal durumlarda ambulans gönderme hizmeti veriliyor. Ayrıca hastanın değerleri izin vermesi durumunda kişisel doktoru ya da bir yakını ile de sagliktakipcim.com adresinden de paylaşılabiliyor.

Yeni servisin detaylarını Avea‘nın İstanbul Akmerkez’de bulunan bayisi Mercan İletişim’den Öner Ertürk’e sorduk ve sistemi sizler için denedik:

:: Böyle bir hizmetten yararlanmak ister miydiniz?   

 
yazarÖzgür Çetin

10 yılı aşkın süredir teknoloji ve internet sektörüne yazılarıyla katkıda bulunan Özgür Çetin, mobil cihazlara ve dijital fotoğraf dünyasına özel bir ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Sağlığımız Avea’ya Emanet konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sağlığımız Avea’ya Emanet ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sağlığımız Avea’ya Emanet ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "