Sağlık Bakanlığından corona virüsü riski sorgulama sitesi!


19 Mart 2020 Perşembe 21:10
Sağlık Bakanlığından corona virüsü riski sorgulama sitesi!

Corona virüsü hem ülkemizde hem de küresel çapta etkisini artırırken, Sağlık Bakanlığı da farklı önlemlerle süreci yönetmeye çalışıyor. Öğrenim gören tüm ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerinin eğitimlere 3 haftalık ara verilmesinin ardından, birçok işletme de kapatılarak vatandaşların evlerde kalması istendi.

Bugün ise az önce yapılan açıklamayla ‘ALO 184’ hattı üzerinden yapılan corona virüsü riski sorgulama sistemi çevrimiçi olarak sunuldu. Corona virüsü riski sorgulama işlemi için koronaonlem.saglik.gov.tr hizmete sunuldu!

Sağlık Bakanlığı corona virüsü riski sorgulama sitesi rekor ziyaret aldı!

Corona virüsü etkisini artırmaya devam ederken, Sağlık Bakanlığı da tedbirleri artırıyor. Eğitime ara verilmesinin ardından, birçok işletmenin de işlerinin durdurması gerektiği açıklanmıştı. Bununla birlikte halen yurt dışından gelen vatandaşlarımız için 14 günlük karantina süreci devam ediyor.

Bu sürecin yanı sıra ALO 184 hattı üzerinden corona virüsü riskinizi sorgulamanızı sağlayan uygulama, yeni web sitesi koronaonlem.saglik.gov.tr üzerinden çevrimiçi platforma taşındı.

Sağlık Bakanlığından corona virüsü riski sorgulama sitesi! - ShiftDelete.Net (1)

Kullanıcıların corona virüsü riski taşıyıp taşımadığını tespit eden web sitesi makine öğrenimi algoritmasıyla çalışıyor. Son 14 gün içerisinde yurt dışı giriş çıkışınızı, bulunduğunuz şehirleri, kronik hastalık geçmişinizi ve buna benzer diğer soruları cevaplayarak sistem üzerinden corona virüsü kapma riskini ölçümleyebilirsiniz.

Tabii ki bu sonuçlar sadece ön değerlendirme için kullanılıyor. Ön değerlendirmenin yüksek riskli grup içerisinde çıkması halinde site en yakın sağlık kuruluşuna gitmeniz konusunda uyarıyor.

Uygulamanın yayınlanmasının ardından ilk bir saatte 100 bin ziyaretçi alan web sitesi, kısa sürede İngilizce olarak da küresel çapta erişime sunulacak.
yazarMustafa Büyükçağlayan

Teknolojik gelişmelerin insanlığa yön vereceğine inanan Mustafa Büyükçağlayan; Dijital pazarlama alanındaki çalışmalarını 3 yıla yakın bir süredir devam ettiriyor. Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inandığı için bilişim ve teknoloji alanında makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Sağlık Bakanlığından corona virüsü riski sorgulama sitesi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sağlık Bakanlığından corona virüsü riski sorgulama sitesi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sağlık Bakanlığından corona virüsü riski sorgulama sitesi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
  2. 2 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!
  3. 3 Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar
  4. 4 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme
  5. 5 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk
  6. 6 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
  7. 7 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
  8. 8 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
  9. 9 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
  10. 10 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!